Programmas kodols ir Latvijas tango aizsācēja Oskara Stroka dziesmu un instrumentālo skaņdarbu cikls, kā arī skaistas un populāras latviešu balādes. Programmā ir arī Argentīnas tango klasiķa Osvaldo Puljēzes (Osvaldo Pugliese) skaņdarbi, dziesmas ar Bertolta Brehta dzeju u.c. Laila Saliņa priekšnesuma laikā runā, lasa dzejoļus, spēlē ģitāru, dziedātājas pavadošo grupu veido akordeons, čells un divas vijoles. Latvijā viņa muzicēs kopā ar profesionāliem un zināmiem mūziķiem – Evitu Dūru (akordeons), Līgu Veilandi (čells), Gidonu Grīnbergu (vijole) un Induli Cintiņu (vijole).
Programmā izmanti jaunā mūzikas teātra mākslinieciskie principi – performances māksla, operas un mūsdienu mūzikla elementi, veidojot klasiskā dziedājuma, instrumentālās mūzikas un teātra mākslas sintēzi. Šī muzikālā priekšnesuma veida teorētiķis ir amerikāņu mūzikas zinātnieks un komponists Ēriks Zalcmanis (Eric Salzman), kurš šīs koncertprogrammas tapšanā ar Lailu Saliņu sadarbojies gan kā komponists, gan programmas veidotājs kopumā. Šāda veida programmas Latvijā ir retums, tāpēc Lailas Saliņas koncerti būs jauna un interesanta pieredze gan Latvijas mūzikas un teātra profesionāļiem, gan skatītājiem.
Laila Saliņa (www.lailasalins.com; www.youtube.com/lailasalins) uzauga Ņujorkas debesskrāpju ēnā, kur viņas vecāki nonāca pēc II Pasaules kara bēgļu gaitām. Viņas dziedātājas ceļš ir vedis caur kamermūziku, operu, pasaules mūziku (world music), džezu un kabarē. Laila ir apceļojusi pasauli, sniedzot koncertus Amerikā, Kanadā, Latvijā, Vācijā, Šveicē, Anglijā, Francijā, Zviedrijā un Austrālijā. The New York Times par viņu raksta: „Viņa apbūra publika ar savu iejūtīgo dziedājumu" un Cīriches Laiks (Šveicē) viņu raksturo kā „vienreizīgu savā dziedāšanas spēju, stilu izjūtu un tēlojumu intensitātē."
Ēriks Zalcmanis (www.ericsalzman.com) ir amerikāņu komponists, autors, teātra un mūzikas producents un mūzikas kritiķis. Pēc bakalaura grāda iegūšanas Kolumbijas Universitātē Ņujorkā mākslinieks turpināja studijas Eiropā pie Karlheinca Štokhauzena (Karlheinz Stockhausen), Gofreda Petrasi (Goffredo Petrassi) un Luidži Nono (Luigi Nono). Kopš 1960. gada Zalcmaņa mūzikas teātra izrādes ir uzvestas Amerikā, Kanādā, Francijā, Vācijā, Austrijā un citur pasaulē. Ēriks Zalcmanis ir bijis mūzikas kritiķis vairākos ievērojamos žurnālos, piemēram, New York Times, Stereo Review un Musical Quarterly, producējis vairāk nekā 25 skaņu ierakstus (galvenokārt Nonesuch izdevniecībā), bijis Amerikas Mūzikas teātru festivāla direktors un pašreiz ir Laikmetīgās operas centra mākslinieciskais direktors Ņujorkā. Viņš ir bijis profesors Kvīna (Queens) koledžā un Ņujorkas Universitātē un sarakstījis grāmatu par 20. gadsimta mūziku, kuru izmanto amerikāņu mūzikas skolās un akadēmijās. Viņa jaunāko grāmatu „Jaunais Mūzikas teātris: dzirdot ķermeni, redzot balsi" (sarakstīta kopā ar Austrijas komponistu Tomasu Desi) 2008. gadā izdeva Oksfordas Universitātes izdevniecība.
Biļetes var iegādāties iepriekšpārdošanā, Cēsu Tūrisma informācijas centrā (Pils laukums 9) katru dienu no plkst.10:00 – 18:00.