Pateicoties netradicionālai mūzikas izjūtai, meitenes izceļas latviešu dziesminieku vidē ar savu dziesmu spēku, drosmi un tiešumu. Dziesmu tekstus un melodijas Zane un Rūta rada pašas, viena otru papildinot. Rūta uzskata: "Svarīgākais, izpildot dziesmas, ir izdarīt to maksimāli labi." Abas radoši sadarbojas jau vairāk kā sešus gadus.
Dziesminiecēm tuvas ir gan pašmāju mūziķu, Imanta Kalniņa un Ulda Ozola dziesmas, gan arī ārzemju, piemēram, "The Beatles" vai "PJ Harvey" skaņdarbi. Izpildījuma manierē klausītāji, iespējams, sajutīs līdzību ar grupu "The Cranberries".
Meitenes piedalījušas dažādos konkursos, tai skaitā, "Do re mi" un "Jaunās zvaigznes". Ik gadu abas dziesminieces spēlē Tukuma folkmūzikas festivālā "Kurzemītes maliņā" un folkkoncertā Mūzikas un mākslas festivālā "Bildes". Zane un Rūta arī pašas rīko radošus pasākumus kultūras attīstības centrā "Kūrava" Kuldīgā.
Rūta: "Dziesminieku rakstītajai mūzikai ir raksturīga patiesība, nav komercijas, bet tā ir pilnīgi atklāta un no sirds. Tādam arī īstam dziesminiekam jābūt - īstam un nenopērkamam."
Dziesmu vakari Saules muzejā no februāra notiek katru trešdienu, un tos sadarbībā ar Saules muzeju rīko Austras biedrība. Tajos piedalās Latvijā pazīstami dziesminieki un jaunie talanti. 16.februārī dziesmu vakarā ar klausītājiem tiksies Maija Kalniņa.
Austras biedrība (http://austrasbiedriba.blogspot.com) dibināta 2008. gada martā, un tās pamatdarbība saistīta ar Latvijas folkmūziķu, bardu jeb dziesminieku darbības veicināšanu un popularizēšanu, koncertu un festivālu rīkošanu, kā arī izdevējdarbību.
Saules muzejs (http://www.saulesmuzejs.lv/index.html) darbību sāka 2009. gada maijā. Tā kolekcijā ir 382 saules no dažādām pasaules vietām, un katra ir ar savu stāstu. Ikvienam muzeja apmeklētājam ir iespēja radošajā darbnīcā apgleznot muzeja dāvināto ģipša sauli.
Ieeja par ziedojumiem.