Pirmo reizi Kristīne Blaumane un Liene Circene vienotā koncertprogrammā tikās pirms nepilna gada Kanādā, Toronto Universitātes Water Hall zālē, izpildot Bēthovena, Šūberta, Barbera, De Faljas darbus gan duetā, gan solo. Liene Circene atskaņoja arī interesantos un aizrautīgos džeza ritmos veidoto jaunā latviešu komponista E. Raginska skaņdarbu - "Trīs latviešu tautasdziesmas klavierēm".
Koncertzālē "Baltais flīģelis" par godu tās 10 gadu jubilejai varēs dzirdēt daļu programmas no koncerta Toronto. "Kristīne Blaumane un Liene Circene jau iepriekšējos gados ir priecējušas "Baltā flīģeļa" apmeklētājus ar emociju pilniem priekšnesumiem gan solo koncertos, gan Kremerata Baltica festivāla ietvaros, bet tagad klausītājiem būs iespēja novērtēt abu mākslinieču kopējo sadarbību vienotā koncertprogrammā," prieku par izcilo mūziķu koncertu Siguldā neslēpj koncertzāles vadītāja Inese Zagorska.
"Viņu priekšnesumā slēpās dvēseles attēlojamā realitāte, tā liek par sevi manīt ar plastiku, mīmiku, žestiem, kas kopā veido veselumu, ko sauc par lielo mākslu. Abu mākslinieču priekšnesums bija pārdomāts līdz pēdējai niansei, taču visvairāk fascinēja viņu cilvēciskā būtība, māka atrast savstarpēju kontaktu un kopējo ideju, kas sniedza klausītājiem neaizmirstamu baudu," par abām māksliniecēm saka Kanādā dzīvojošā mūziķe Helēna Gintere.
Koncerta programmā: L.Bēthovens - 7 variācijas par Mocarta "Burvju flautas" tēmu "Bei Männern, welche Liebe fühlen"čellam un klavierēm, S.Barbers- Sonāte čellam un klavierēm Op.6, K.Debisī - Sonāte čellam un klavierēm re minorā, I.Albeniss - Evocation un Pavana Capricho klavierēm solo, M.De Falja - Suite populaire espagnole čellam un klavierēm.
Kristīne Blaumane ir viena no izcilākajām latviešu čellistēm. Stīgu trio ASCH iniciatore un dalībniece. 1999.gadā kļuva par Amsterdam Sinfonietta čellu grupas koncertmeistari, savukārt 2007.gadā - par Londonas Filharmoniskā orķestra čellu grupas vadītāju.
Absolvējusi prof.Eleonoras Testeļecas čella klasi Em.Dārziņa mūzikas skolā. Iestājusies J.Vītola Mūzikas akadēmijā, bet tālākās studijas turpinājusi Londonas Guildhall School of the Music and Drama pie prof.Stefana Popova, 2001.gadā iegūstot maģistra grādu. Papildinājusies Īzaka Šterna meistarklasēs.
Ar vairākām soloprogrammām čelliste ir koncertējusi Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Vācijā, Krievijā, Ukrainā, Kanādā, Šveicē un Nīderlandē. Muzicējusi kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Rīgas kamermūziķiem, Chicago Civic Orchestra, Britten Sinfonia, London Soloists Chamber Orchestra. Kameransambļos muzicējusi ar Īzaku Šternu, Gidonu Krēmeru, JoJo Ma, Juriju Bašmetu, Nikolaju Znaideru, Oļegu Maizenbergu, u.c., stīgu trio ASCH muzicē kopā ar vijolnieku Romānu Mincu un altistu Maksimu Risanovu. Koncertējusi lielākajos mūzikas festivālos: Lokenhauzā, Gštādē, Zalcburgā un Verbjē.
Saņēmusi Hattori Foundation balvu (1998), Martin Scholarship Fond un lan Fleming Charitable Trust (Lielbritānija) balvu (2000) , Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāte (2005, 2007).
Liene Circene ieguvusi Latvijas Lielo mūzikas balvu, uzvarējusi vairākos starptautiskos konkursos Ukrainā, Polijā, Francijā un Anglijā, tostarp kļuvusi par 7. Eirovīzijas jauno izpildītāju konkursa laureāti. Ar koncertiem bieži viesojas Īslandē, bijusi vairākkārtēja Liepājas pianisma zvaigžņu festivāla dalībniece. Viņa uzstājusies kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas simfonisko orķestri, Varšavas filharmonisko orķestri, BBC kolektīviem tādu diriģentu kā Olari Eltss, Imants Resnis, Tomass Zanderlings vadībā.
Biļetes ir nopērkamas koncertzāles "Baltais flīģelis" kasē: Darba dienās 11.00 - 19.00, kases tālrunis 67974787, e-pasts baltais.fligelis@gmail.com, www.sigulda.lv, "Biļešu Paradīze" tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv
Publicitātes foto, Kristīne Blaumane