Ceturtdien, 16. jūnijā, "Skaņu mežā" tiks atklāta neliela izstāde, kas veltīta hrestomātiskajam amerikāņu komponistam Džonam Keidžam (1912.1-1992.). Izvēle uz viņu kritusi, jo neviens cits komponists nav tik bieži piesaukts eksperimentālās mūzikas vidē kā viņš. Lai viestu skaidrību, kādēļ Keidžs ir tāda autoritāte novatoriskajā mūzikā, izstādi ar lekciju par slaveno
amerikāņu komponistu atklās muzikoloģijas profesors Boriss Avramecs, kuram pašam ir bijusi tā veiksme tikties ar viņu.
Izstādē būs redzami neordinārie veidi, kādos Keidžs ir iedvesmojis nākamās paaudzes – šajā gadījumā nevis mūzikā, bet mākslā. Tajā varēs skatīt mākslinieces Diānas Boitmanes un mūziķa Riharda Bražinska instalācijas un mākslinieka Artūra Bērziņa zīmējumus. Lekcija sāksies 19:00.
Piektdien, 17. jūnijā, "Skaņu mežā" ar saviem dīdžejiem ienāks viena no svaigākajām un jaukākajām galvaspilsētas muzikālajām parādībām – emuārs Cita mūzika (citamuzika.lv). Jau vairāk kā gadu Cita Mūzika viesiem un draugiem nesavtīgi uztur virtuālu platību, kurā dalīties aizkustinošākajos atradumos laikmetīgajā mūzikā. Emuāra neizsīkstošā izmeklētas mūzikas straume kalpo kā atsvaidzinoša alternatīva un patvērums no plaši tiražētas mūzikas apnicīgās dominances. Citamuzika.lv eksistē, pateicoties atvērtai entuziastisku autoru komandai, kas reizēm mēdz uzņemties atbildību par muzikālo pavadījumu pasākumiem galvaspilsētas interesantākajās satikšanās vietās. Attiecīgi šo piektdien, 17. jūnijā, Cita Mūzika ir piekritusi uzturēt "Skaņu Meža" kafejnīcas saklausāmo atmosfēru. Pieņemami eksperimentālos ritmos, bez zemo frekvenču
pārmērīgas klātbūtnes, sākot no plkst. 22.00 vakarā.
Sestdien, 18.jūnijā, plkst. 22:00 "Skaņu mežu" ieņems audiovizuālo performanču duets "Sons of God" jeb Dieva dēli (Zviedrija), ko veido zviedru laikmetīgās un performanču mākslas grandi - mākslinieks un mūziķis Leifs Elgrēns (1950) un komponists Kents Tankreds (1947). Viņu uzstāšanās starptautiskajā avangarda mākslas vidē ir ļoti augsti vērtētas.
Kents Tankreds 1970.gadu sākumā studēja glezniecību un pēc tam kompozīciju Zviedrijas Elektroakustiskās mūzikas institūtā. Viņa radošais mērķis allaž ir bijis tuvināt mūziku, kustību un attēlu, izvairoties no konvencionālām izpausmes formām. Leifs Elgrēns ir viens no pārsteidzošākajiem konceptuālajiem māksliniekiem, kas strādā gan audio, gan vizuālajā žanrā. Viņš ir rakstnieks, vizuālais mākslinieks, performanču meistars un komponists, kura albumi ir izdoti tādās respektablās izdevniecībās kā Touch Music, Ash International, Radium un viņa paša Firework Edition. Elgrēna darbi bieži fokusē uz sapņiem un smalku absurdu, ačgārnām sociālajām hierarhijām, slepenām darbībām un lieluma māniju. Kopā ar mākslinieku Karlu Mihaelu fon Hausvolfu viņš ir Elgalandes un Vargalandes karalistes (KREV) dibinātājs. Viņš tajā ir Karalis. Elgrēns arī ir viens no pazīstamākajiem māksliniekiem, kas popularizē latviešu trimdas domātāja Konstantīna Raudives pētniecību par tā dēvētajām "mirušo balsīm" (jeb Elektronisko balss fenomenu).
www.leifelggren.org
www.kenttankred.se
Publicitātes foto, Džons Keidžs