„Opera Ficta" rāda Kurzemes un Livonijas teritorijas atrašanos kopējā 17.gs. Eiropas - pasaules sociālpolitiskajā kontekstā ar attīstītu infrastruktūru, pilīm un dārziem, zemnieku sētām un rudzu laukiem, kurās cilvēki dzima un mira, mīlēja un kāvās, strādāja un līksmoja, sapņoja, muzicēja un piepildīja savas ambīcijas - gluži kā latviešu tautas pasakās. Uz tikpat tuvām un tālām zemēm - citiem kontinentiem - devās kuģi ar dažādiem ļaudīm, dažādiem tikumiem un atšķirīgiem mērķiem. Var uzdrošināties apgalvot, ka ļaudis dzīvoja un mācēja priecāties aizrautīgi un krāšņi, kaislības un dzīves versme piepildīja gan kungu, gan zemnieku namus. Kālab lai tagad būtu savādāk?
Iestudējuma libretu kopā veidojuši komponists Uģis Prauliņš, režisore Iveta Ērkšķe un diriģents Ivars Cinkuss. Lomās iejutīsies Zigfrīds Muktupāvels, Jānis Kurševs, Zane Šmite un Kristīne Kārkle-Puriņa. Horeogrāfa Agra Daņiļēviča vadībā „Collegium Vocale Ventspils" dziedātāji pārtaps galminiekos, tautas ļaudīs un vilkačos.
Izrādes muzikālo pavadījumu veido latviešu mūziķi Agnese Kanniņa-Liepiņa, Liene Brence, Ainārs Paukšēns un Andris Grunte, Kristīne Stumbure un Ieva Birzkopa, Valdis Muktupāvels, Matīss Akurāters, Ilze Grunte, Arnolds Kārklis, kā arī Uģis Prauliņš un Ivars Cinkuss. Operas vizuālo tēlu veidojuši scenogrāfs Ivars Mailītis un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.
Uzvedums tapis sadarbībā ar VSIA "Latvijas koncerti"; atbalsta Ventspils pilsētas dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds.
Biļetes var iegādāties t/n "Jūras vārti" un "Biļešu serviss" kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv.