Zāle līdz pēdējai iespējai pārpildīta visu paaudžu pārstāvjiem, no kundzītēm gados līdz mazuļiem. Lieki bilst, šeit gana iespaidīgs viena dzimuma pārsvars, ja uzreiz to grūti noteikt, tad kopīgi dziedāt aicinātajās dziesmās sieviešu kopkoris sevi pierāda. Padomāts gan par redzamību gan drošību. Par pirmo gādā abi ekrāni. Par otro zāles stūrī novietotā ātrās palīdzības mašīna. Ja nu gadījumā, kādam slikti sametas.
Un tad jau, kā saka, šovs „Dziedi (un dejo) kopā ar Reiniku” var sākties.
Skatuve iekārtota vienkārši, teju ikviens atnākušais dabū pasēdēt uz improvizēta sarkanā dīvāniņa it kā no kāda atklāto sarunu šova palienēta, daloties ar Reiniku atmiņās. Faktiski tās ir divējādas – koķetēšana ar viņa šķietami bezgalīgo skatuves pieredzi, kad jaunās dziedātājas atminas reiz bērnībā Lauri uz skatuves redzējušas un kopā dziedāt sapņojušas un Reinika jau ierasti divdomīgie pieteikumi, cik kopā sabūts un kas „čiki briki” kopā sadarīts, kas pēc reizes trešās no smieklīgiem kļūst apnicīgi. Nē, ar publiku viņš strādāt prot, omītes smaida, bērneļi līp gar skatuvi. Vēl citi miklām acīm velk līdzi.
Košumi (kā bieži vien labpatīk izteikties šīvakara varonim) šovakar netrūkst, savākts kopā viss, ko vien var, patiešām atgādinot lielveikalu, kad no katra plauktiņa pa bišķim, ir Liene Šomase, Ella, Čilli, Mārtiņš Freimanis, Raivo Rosts, Jānis Vinters, Igo, operas soliste Evija Martinsone, arī Reinika deju partnere šovā „Dejo ar zvaigzni” Aleksandra Kurusova un viņas kolēģi Valdis Škutāns un Laura Kosīte, dejotāju un dziedātāju rindas gan ar to vēl ne tuvu nebeidzas. Viņi kopā ar Lauri vai atsevišķi izpilda gan viņa jau sen zināmās dziesmas, gan jaunākās no albuma „Nakts veikalā”, iestarpinot arī vairākus neapstrīdami labas kvalitātes dejas priekšnesumus.
Laiku pa laikam, starp populārākajām Reinika dziesmām ir arī citi kumosiņi, ko publika allaž kāri norij. „Sex Bomb”, to, jau gandrīz kā savu firmas zīmi, Reinikam palīdz iedzīvināt Raivo Rosts un Ella, kurai pēc šova, liekas, pagalam iepatikusies baltā līgavas kleitā.
Iedārdas arī Līvu „Dzelzsgriezējs”, še gan Lauris vairs nepievienojas, bet izpausties ļauj Lienei Šomasei ar Vinteru, viņi to arī dara, pārnesot publiku mazliet citā mūzikas un sava žanra klasikas lauciņā.
Visam pa vidu mīlīgs ģimenisks izgājiens, uz skatuves sapulcējot savus muzikālos vecākus un māsu Rūtu, kopā ar viņiem tiek nodziedāta ģimenes mīļākā dziesmiņa kopš „Pūžņa” laikiem, par pankūciņas piededzināšanu.
Pienāk arī tik ļoti reklamētais un solītais „Latvijā vēl neredzētais šova elements” – dāmas un kungi, tantes, vecmāmiņas un mātes, valdiet savas meitas, princis, nē, Reiniks iejāj hallē uz brūnīša un lēnā gaitā met loku caur zālei. Mazajiem bērniem acis no brīnumiem ieplešas kā apakštasītes. Dzīvniekam gan šīs pāris minūtes spožuma laikam par daudz, apgaitas nobeigumā viņš jau sāk slieties pakaļkājās.
Zirgs brūns, uzvalks pelēks, hūte balta, dziedāja viņš Sinatru, bet viņa donnas, primadonnas vai sinjoras vietā uz skatuves mazliet vēlāk iznāca Freimanis. Ko gan vēl tur varētu iepīt? Beidzās šis priekšnesums divām baltā tērptām dejotājām uz skatuves iznākot, un tad jau arī iepriekš pieteiktā operas soliste Evija Martinsone, koša un izteiksmīga, viņas balss tiešām sniedz baudījumu ausīm.
Mazās meitenītes, tētuku pie skatuves uzceltas, stiepj Laurim savus zīmējumus. Ik pēc brīža skatuves virzienā tiek nesti ziedi. Tas šova laikā, pēc tā, viņu aplenc pūlis bildēties gribētāju un autogrāfu kārotāju.
Uz kopējā raibuma fona, šai vakarā bija arī kāds jauks atklājums – acapella grupa „Framest”, mazliet atšķirīgi no „Cosmos” kaut vai sastāva dēļ – šajā grupā balss spējas pierāda arī daiļa dzimuma pārstāves.
Kā noslēdzošā tiek pieteikta ABBA’s „Thank You For The Music”, kur kopkorī vienojas visi uz skatuves sanākušie, šķīst uguņi un šaujas gaisā pirotehnika. Tomēr beigas tās vēl nav, novēlot priecīgus Ziemassvētkus (pie kopējās atmosfēras varēja savlaicīgi sveikt arī Lieldienās un Jāņos, tas būtu uzņemts tik pat atsaucīgi) atskan dziesmiņa par eglīti, kas smaržo un mirdz.
Man radās tikai viens jautājums. Par ko šis koncerts pārvērstos, ja nebūtu visu šo pārējo mūziķu, dejotāju un citu iestarpināto priekšnesumu, lai noturētu uzmanību? Noņemot visus „dekoratīvos rotājumus” paliek atsevišķu dziesmu veidots karkass. Vai ar Reinika viena paša spēkiem pietiktu, lai radītu koncertu no līdz, jo ir taču mūziķi un grupas, kas uzstājas arī vieni, neticami, bet fakts. Jā, bet šis, protams, ir šovs pēc definīcijas, un lielveikals, ne jau kāda piparbodīte.