Par Izabellu Faustu pasaulē runā, lietojot jūsmīgus teikumus - "izcila tehnika, īpašs jūtīgums, domas briedums, viena no spožākajām trīsdesmitgadnieku paaudzes skatuves zvaigznēm". Pirmoreiz Latvijā vijolniece viesojās 2005.gadā - tērpusies liesmaini sarkanā kleitā, viņa spēlēja Prokofjeva Otro vijoļkoncertu. Tur bija stāja un talants, dzirkstele un liesma. 2007.gadā Fausta kopā ar Rīgas Festivāla orķestri izcili atskaņoja Albana Berga Vijolkoncertu. Nu mums tiek piedāvāta iespēja atkal tikties ar mūziķi, kas guvusi lielisku izglītību, uzvarējusi vairākos starptautiskos konkursos, 1997.gadā kļuvusi par žurnāla Gramophone izvēlēto gada jauno mūziķi, uzstājas ar pasaules labākajiem orķestriem un sadarbojas ar izcilākajiem diriģentiem. Līdz ar Izabellas Faustas viesošanos Rīga uz vienu neaizmirstamu vakaru kļūst par Eiropas mūzikas aprites svarīgu sastāvdaļu.
Kristofs Popens ir viens no šobrīd izcilākajiem Vācijas diriģentiem, kurš savu radošo darbību veidojis divas jomās. Savu karjeru Popens sāka kā izcils vijolnieks un kameransambļa mūziķis. Vēlāk mūziķis nomainīja vijoli pret diriģenta zizli un pievērsās diriģenta karjerai. Vienpadsmit gadu Popens bija dzimtās Minhenes kamerorķestra mākslinieciskais vadītājs, viņš radikāli mainīja tā darbības profilu un izveidoja orķestri par spēcīgu, ne ar ko nesajaucamu personību. Patlaban diriģents saista māksliniecisko darbību ar simfonisko orķestru vadīšanu, to skaitā ir Berlīnes vācu simfoniskais orķestris, Drēzdenes Valsts kapela, Bambergas simfoniskais orķestris, Detroitas simfoniskais orķestris, Camerata Salzburg, Dienvidrietumvācijas radio simfoniskais orķestris un Amsterdam Sinfonietta. Popens ir viens no retajiem diriģentiem, kuram noslēgts pastāvīgs līgums ar prominento ierakstu kompāniju ECM Records.
Koncertprogrammā iekļauti divi mūzikas ģēniji. No baroka dižā lielmeistara Baha skaņdarbu saraksta mūziķi izvēlējušies trīs opusus - Koncerts vijolei un orķestrim Mi mažorā BWV 1042, Koncerts obojai, vijolei un orķestrim do minorā BWV 1060, kā arī "Pirmo Brandenburgas koncertu". Baha daiļradi papildinās Mocarta Simfonija Mibemol mažorā KV 543, ko pazīstam arī ar kārtas numuru 39 un kas ir viena no tā sauktajām "trim beidzamajām simfonijām".
Koncerts tapis sadarbībā ar SEB banku un Gētes institūtu.
Foto: Sinfonietta Rīga. Publicitātes foto