Tikai trīsdesmit divus gadus jaunajam diriģentam Andrim Pogam jau ir žilbinoša karjera; dažos gados viņš ir paspējis veiksmīgi koncertēt ar teju vai visiem Francijas orķestriem (Monpeljē, Bordo un Luāras simfoniskie orķestri), arī Maltas filharmonisko orķestri. Kā Myung-Whun Chung asistents Andris Poga ir diriģējis arī Francijas Radio filharmonisko orķestri, bet šajā koncertsezonā diriģentam ir plānotas debijas ar „Orchestre de Paris", arī Lilles, Ruānas un Strasbūras orķestriem. 2000.gadā kā trompetists Andris Poga absolvējis Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolu. 2004.gadā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā absolvējis pūtēju orķestra diriģēšanas klasi, bet 2007.gadā – simfoniskā orķestra diriģēšanas klasi. Andris Poga simfoniskā orķestra diriģēšanu ir studējis arī Vīnes Mūzikas augstskolā pie prof.Uroša Lajovica, kā arī regulāri papildinājis savas prasmes Seidži Ozavas, Marisa Jansona, Leifa Sēgerstama un citu diriģentu meistarklasēs. No 2007.-2010.gadam bijis profesionālā pūtēju orķestra „Rīga" mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents. Diriģents Andris Poga ir otrā Starptautiskā Jevgēņija Svetlanova diriģentu konkursa uzvarētājs (Monpeljē, Francijā 2010).
Andris Poga priecājas par gaidāmo debiju pie LSO diriģenta pults: „Esmu pilnīgi drošs, ka Ērika Kiršfelda un LSO mūziķu kvalitātes noteikti ļaus Šostakoviča mūzikai dzīvot augstā emocionālā temperatūrā. Pazīstu Ēriku kā ļoti augstas raudzes mākslinieku un Liepājas Simfonisko orķestri kā enerģētisku un ļoti sensitīvu muzikālo vienību."
Cikla „Krievu klasikas virsotnes" koncerts „Šostakovičs. Autobiogrāfija. Zemteksti." ir veltīts 20.gadsimta ģeniālajam simfoniķim Dmitrijam Šostakovičam. Programmā izskanēs gan Šostakoviča Pirmais koncerts čellam ar orķestri, gan arī Desmitā simfonija.
„Koncerta nosaukums ir ne tikai sava veida atslēga šai programmai, bet, manuprāt, visai Šostakoviča mūzikai. Pats galvenais, ko vēlos akcentēt, ir tā lielā atšķirība, kā Šostakoviča mūziku uztver mūziķi un klausītāji post-padomju zemēs un Rietumu pasaulē," stāsta Andris Poga.
Savas dzīves laikā Šostakovičs objektīvu iemeslu dēļ izvairījās stāstīt par savas Desmitās simfonijas saturu, taču viņa memuāros vēlāk var lasīt, ka šī simfonija ir vēstījums par Josifu Staļinu un viņa laiku, turklāt simfonijas 2.daļa ir Staļina portrets. Skaņdarbs savulaik ir pabeigts un pirmatskaņots neilgi pēc Staļina nāves. Savukārt čella koncerta finālā klausītājiem būs iespēja sadzirdēt ironisko Staļina mīļākās gruzīnu tautas dziesmas citātu.
„Kaut arī ir liels kārdinājums uztvert Šostakoviču tikai kā skaudri precīzu sava laikmeta hronistu, viņa mūzikas emocionālais vēstījums un enerģētika noteikti nespēj atstāt vienaldzīgu nevienu, kas tai ļaujas," ir pārliecināts diriģents Andris Poga.
LSO galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs Atvars Lakstīgala: "Kā diriģents Andris Poga ir sasniedzis ļoti daudz un pasaulē ar katru mirkli kļūst aizvien pieprasītāks, tāpēc esmu gandarīts, ka Andris ir atradis laiku savā saspringtajā darba kalendārā, lai pie LSO diriģenta pults interpretētu, manuprāt, izcilo un pēdējā laikā Liepājā ne tik bieži atskaņoto Šostakoviča mūziku."
Biļetes uz koncertiem meklējiet visās „Biļešu Paradīzes" kasēs un www.bilesuparadize.lv.