Skaņdarbs veltīts Tibetai un pauž grupas nostāju pret tur notiekošo: „„Pareizi" ir neredzēt ciešanas, saucienus pēc palīdzības, Dies' pasarg' – palīdzēt, jo pašu labklājība vienmēr būs svarīgāka. It kā loģiski, mūsdienīgi un aktuāli, taču ne gluži šoreiz. Tas nav jautājums, ko, kā un vai vispār kaut ko darīt. Tā ir attieksme pret cilvēku masveida brutālu iznīcināšanu, kā arī necilvēcīgo un galēji radikālo protesta akciju – pašsadedzināšanos. Vienalga – tā teikt, gan jau viņi tur vienreiz nomierināsies un pārstās degt, bet mēs neko neredzam? Vienmēr atradīsies gudrinieki ar norādēm, ka vēl jau, re, kur ir bads, zemestrīces, cunami, ubagi, sunīši un kaķīši uz ielām – kāpēc tad viņiem neviens nepalīdz? Tātad – labāk ērti, klusi, mierīgi un bezatbildīgi pievērt acis, nedarīt neko un klusēt?" retoriski jautā mūziķi.
„Relicseed vienmēr ir bijusi sociāli aktīva un aktuāla grupa – mūzika raisa pārdomas, un pauž konkrētu attieksmi. Un arī šoreiz viņiem ir, ko teikt", saka biedrības „Latvija Tibetai!" vadītājs, Rīgas Domes deputāts Jānis Mārtiņš Skuja. „Dziesmas liriskais un muzikālais saturs lieliski ieskicē gan situāciju Tibetā, gan pauž Latvijas kā vienas no šajā globālajā akcijā iesaistītās valsts nostāju pret notiekošo. Jāpiebilst, ka pasaulē jau gadiem notiek masveida protesta akcijas un vērienīgi muzikāli pasākumi, kas tiek rīkoti ar mērķi pārtraukt Tibetas ciešanas. Ceru, ka arī Relicseed jau tuvākajā laikā uzstāsies kādā no šiem lielkoncertiem."
„Brothers' Tears" ir viena no apmēram desmit grupas otrajā studijas albumā paredzētajām kompozīcijām, kas solās būt muzikāli konceptuāls turpinājums pirmajam veikumam „60 minūtes sapņa". No 23. aprīļa dziesmas dzirdama populārākajās Latvijas radiostacijās - Radio SWH, Radio 101, Kurzemes radio un citur, kā arī Maximum Threshold Radio, ReeB LiVe! Radio un citās ārvalstu radiostacijās.
Šobrīd Relicseed atrodas ASV, kur grupai paredzēti četri koncerti un nākamā studijas albuma ieraksts.
Cita aktuāla informācija atrodama grupas oficiālajā mājaslapā www.relicseed.com.
Foto: Relicseed. Foto (c) Haralds Fiļipovs