Kristīgās baznīcas kalendārā Vasarsvētki līdzās Ziemassvētkiem un Lieldienām ieņem īpaši svarīgu vietu. Tos sauc arī par Svētā Gara atnākšanas dienu.
Jaunie mūziķi no Latvijas Universitātes pūtēju orķestra, turpinot aizsākto tradīciju - muzicēšanu baznīcās, šoreiz piedāvā kamermūzikas programmu Maza simfonija.
Tieši šim koncertam ir izveidots Latvijā mazāk populārs pūšaminstrumentu sastāvs desmit mūziķu grupai vai dubultkvintetam. Mūzikas vēsturē ir daudz piemēru, kad komponisti pievērsušies tieši šāda sastāva kameransambļa repertuāra papildināšanai - Šarls Guno, Volfgangs Amadejs Mocarts, Rihards Štrauss un citi.
Atskatoties uz vairāk nekā 200 gadu ilgu kamermūzikas vēsturi, tā biežāk ir bijusi amatiermuzicēšana mājās. Tomēr arī šodien, kad tā ir "pārcēlusies" uz lielajām koncertzālēm, daudzi amatiermūziķi ar prieku un aizrautību nododas mājas muzicēšanai.
Johans Volfgangs Gēte aprakstījis kamermūziku (konkrēti, stīgu kvartetu), kā "četru racionālu cilvēki sarunu", tādejādi uzsverot maza sastāva savstarpējās kontaktēšanās un uzticēšanās nozīmību.
Tā ir arī Latvijas Universitātes pūtēju orķestra mūziķu grupas vēlme – muzicēt savam priekam, savam profesionālajai izaugsmei, saviem draugiem. Muzicēšanai kamergrupās ir arī liela sociālā tuvināšanās, jo darbs pie mūzikas veidošanas atškirībā no liela orķestra, norit ciešakā individuālā saskarē.
2012. gada 27. maija koncerts Maza simfonija ir diriģentu Jāņa Puriņa un Aleksandra Kūpa (ASV) vadībā sagatavotā Latvijas
Universitātes kameransambļa Riga Chamber Winds pirmā uzstāšanās. Kameransambļa sastāvā Rīgas mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu audzēkņi.
Programmā: Rihards Štrauss Serenāde pūšaminstrumentiem, Op. 7, Šarls Guno Maza simfonija, Volfgangs Amadejs Mocarts Serenāde do minorā, K.388/384a, Jozefs Haidns – Koncerts trompetei Es dur, II daļa, Andante, solists Dāvis Nīcmanis.
Ieeja - bez maksas.