Skaņa ir ne tikai izklaide un klausīšanās ne vienmēr ir laika nosišana. Bieži vien sadzirdamais materiāls ir arī pētījumu lauks, darbarīks vai savas iekšējās pasaules un viedokļa izpausmes veids. "Skaņas dienas" ietvaros jaunie mākslinieki parādīs daudz plašākas iespējas skaņas un tās avotu izmantošanai, veicinot šī medija attīstību dažādās formās, kā arī atklājot skaņas dzirdamo un nedzirdamo gammu dažādo būtību gan sev, gan citiem.
Liepājas Raiņa 6.vidusskolas telpās būs iekārtotas gan audiovizuālās instalācijas, gan autonomi skaņas darbi, uzsvaru liekot uz audio kompozīciju atskaņojumiem un dzīvo uzstāšanos. "Skaņas dienā" piedalīsies 18 programmu "Jauno mediju māksla" studenti no 2. bakalaura kursa un abiem maģistru kursiem (pasniedzēji: R.Kronlaks, V.Johansons, D.Bluķe, Z.Gailīte un A.Kuprišs), kā arī Liepājas Mākslas vidusskolas audzēkņi (pasniedzējs: A.Kuprišs).
Kopā tiks eksponētas vairākas instalācijas un statiski darbi, atskaņoti vairāki desmiti skaņu kompozīciju, kas tapušas, ierakstot un kombinējot apkārtējās vides radītās skaņas un trokšņus (angliski field recordings - lauka ieraksti), strādājot pie modulārā sintezatora (elektroniski ģenerēti skaņas viļņi) vai izmantojot citas tehnikas, kā arī būs dzirdamas vismaz 3 dzīvās performances.
"Skaņas dienas" ilgums plānots līdz trīs stundām, iekļaujot pārtraukumu. Aicināti visi, kurus interesē eksperimenti un inovācijas skaņu pasaulē un laikmetīgā māksla, tomēr jārēķinās, ka koncertā dzirdamais audio materiāls var būt neierasts līdzšinējai audiālajai pieredzei.
Foto: Programmas "Jauno mediju māksla" studiju procesā tapušais audiovizuālais projekts "Trihars" (Rihars Vītols, Pēteris Riekstiņš un Kristaps Biters). Publicitātes foto