Grupas pirmsākumi meklējami 1974.gada nogalē Tukuma kultūras namā, kur apvienība sapulcējas pēc Jāņa Macarovska iniciatīvas. Pēc četriem gadiem grupai pievienojās komponists un grupas nosaukuma autors Mārtiņš Brauns, kura tālākā vadībā "Sīpoli" izveidojās par vienu no visu laiku visspilgtākajām latviešu rokgrupām.
Neskatoties uz 80.gadu Padomju cenzūras normām, „Sīpoli”, līdzīgi kā „Pērkons” un „Līvi”, kļuva par populāru jauniešu grupu. Savā aktīvajā periodā (1978-1986) izpelnoties ne vien publikas mīlestību, bet arī dažādu konkursu balvas, grupas vadītāja Mārtiņa Brauna avangardiskā mūzika ieguva plašu rezonansi Latviešu sabiedrībā.
Mainoties „Sīpolu” sastāvam, nemainīgas saglabājušās grupas daiļrades pamatvērtības – dvēseliskas un izjustas kompozīcijas, kuras caurstrāvo alkas pēc brīvības, vienotības un saticības. Populārās „Sīpolu” liriskās dziesmas, to skaitā „Dvēselīte”, „Es nesatiku tevi” un „Daugaviņa”, jau sen uzskatāmas par Latvijas mūzikas un kultūras vēstures neatņemamu sastāvdaļu.
2008.gadā, pēc divdesmit gadu klusēšanas, grupa atsāka savu muzikālo darbību 2011.gadā izdodot „Sīpolu” pirmo ierakstu CD formātā „Sīpoli. Agrāk un tagad”, kā arī sniedzot retus, ekskluzīvus koncertus.
Grupā „Sīpoli” pašlaik muzicē Mārtiņš Brauns (klavieres, taustiņinstrumenti, balss), Niks Matvejevs (basģitāra, balss), Aivars Gudrais (ģitāra, balss), Ivars Baltruns (ģitāra), Tālis Gžibovskis (sitamie instrumenti, perkusijas), Juris Helvigs (sitamie instrumenti), kā arī Zane Gudrā, Ieva Sutugova un Indra Klimoviča (balss).
Biļetes uz koncertu publiskajā tirdzniecībā pieejamas Biļešu servisa kasēs.
Foto: Grupa Sīpoli. Paublicitātes foto