Positivus AB festivāla video apskats:http://www.easyget.lv/video/109/
No rīta dzirdamās apsargu sarunas liek domāt, ka arī viņiem viegli nav gājis un teju vai partizānu kara apstākļos „izbēguši” un nu rīta agrumā, pirms festivāla vārtu atvēršanas, pēkšņi no jauna pludmalē saradušies teju tūkstotis ļaužu.
Var jau saprast, ka organizatori šādi rūpējas, par to, lai festivāla viesus no rīta sagaidītu cik ne cik pēc iepriekšējās dienas sakopta un satīrīta vide, taču, iespējams, būtu vērts padomāt arī par kādu citu šīs situācijas risinājumu. Arī par kādu mantu novietošanas iespēju varētu padomāt – ne visi ierodas ar personisko transportu un, lai cik uzticama būtu telšu pilsētiņa, tajā mītošie tūkstoši tomēr nevieš pārliecību, ka gribētos tur atstāt visas mantas, nerunājot, protams, par tiem, kas tur nenakšņo...
Un ja nu reiz runāt par mīnusiem, tad arī tāda lieta kā tualešu skaits uz festivāla apmeklētāju skaitu nelikās īsti pietiekams. Tomēr, kā jau minēju sākumā, šie visi ir sīkumi, kas garastāvokli mazliet pabojā, taču ir pārdzīvojami un prieku par festivālu kopumā negandē.
Otrā rīta laiskošanās tajos pašos šūpuļtīklos. Saules karsti nolaizītas smiltis un mundrinoši vēss ūdens, kurā var nokļūt tikai šķērsojot īpaši kājām paredzētu dūņu aļģu maisījumu – organizatori padomājuši arī par piespiedu veselības kūrēm...
Šajā dienā atsaucību gūst ne tikai Zanussi brīvdabas veļas mazgātuves piedāvātie konkursi par elektropariktēm un viņu dzīvi, bet jau priekšpusdienā gar telts malām līksmi plivinās vairāki apģērba gabali.
Ap pusdienlaiku pirmā mostas Tele 2 skatuve, uz kuras viens pēc otra kāpj lietuviešu „Land”, igauņu „Mild” un mūspašu „Livingstones”. Tikām „Kušš Tusā”, kas klusiņām norisinās Mammasdabas teltī, improvizācijas teātris „Pēdējā pirmizrāde” atraisa skatītāju fantāziju un smaidus.
Ap šo pašu laiku „Nokia” teltī atsākas kino seansi ar vairākām patiesi labām filmām. Telts, kas uzcelta uz kailas zemes, ļaujot sajust mazliet zemes un koka skaidu aromāta vēsā pustumsā, līdztekus filmām, ir īsts atveldzējums pēcpusdienā. Rodas teju vai kārdinājums telti „piesavināties” uz visiem šīsvasaras festivāliem un tāpat privātai lietošanai arīdzan.
Pēcpusdienā uz lielās skatuves kāpj vietējā leģenda „Voiceks Voiska” un īri „Gorbačov”, bet lielāko skatītāju uzmanību „pēcpusdienas seansā” iemanto „Mofo”, kas vēl nesen „Positivus AB” ievadpasākumā Pārdaugavā svinēja arī sava otrā albuma „Raķete” klajā nākšanu. Kopš pirmā albuma iznākšanas viņi pāris gadu laikā ne tikai ieņēmuši stabilas pozīcijas latviešu mūzikā, bet šogad tikuši atzīti pat par labāko grupu. Ar siltām un mazliet lipīgām melodijām viņi kāpj uz skatuves arī Salacgrīvā.
Domājot par vakariņu tiesu, briest atbildīgs lēmums apciemot Salacgrīvu, misijas „iepazīsti dzimto zemi” ietvaros. Pilsētiņā valda vasaras vakara klusums un miers, kāds puika pie upes makšķerē, veči uz soliņa rāmi sūc aliņu, jaunās paaudzes netraucēti, pa ielām klīstošie lielākoties ir oranžas krāsas aproču iezīmēti.
Pa Tele2 skatuvi tikām dzīvojas „Nohow”, mazlietiņ raisot asociācijas ar „Placebo” un citiem androgīnās dailes etaloniem. Taču mūzika viņiem kā allaž baudāma un tīkami atsvaidzinoši kontrastē ar pārējo piedāvājumu. Pēc viņiem vēl viena ikona Inokentijs. Tikām uz īpašas sienas tapis grafiti. Tauta lielākoties bauda jūras vai maltīšu priekus, gaidot lielos vakara koncertus.
Vispirms uz lielās skatuves kāpj Gustavo, pamazām sākot pulcēt izklīdušās avis. Pēc viņa laiks arī vakara lielajam notikumam un diemžēl arī festivālu noslēdzošajam „Fatboy Slim” koncertam. Šis likumsakarīgi ir arī viskuplāk apmeklētais festivāla koncerts.
Lai arī vairāk kā 20 gadus darbojies mūzikas laukā ar dažādiem pseidonīmiem, Normans Kuks (Norman Cook) pasaules slavu iemantoja 90.gadu beigās kā Fatboy Slim, atzinības gūšanai pietika jau ar pirmo albumu – „Better Living Through Chemistry”.
Miksējot pazīstami apvienību samplus, deju mūzikas hitus, eksperimentējot ne tikai ar tehniskajām iespējām vien, bet arī dzīvajiem instrumentiem „Fatboy Slim” līdz 2006.gadam jau desmit singlus bija „nogādājis” Lielbritānijas Top 10 sarakstā, tāpēc lielāko hitu izlases izdošana bija tikai likumsakarīga.
Mūziķis var lepoties arī ar veseliem diviem ierakstiem Ginesa rekordu grāmatā – muzikālās karjeras laikā viņš Lielbritānijas singlu Top40 iekļuvis ar septiņiem dažādiem pseidonīmiem, bet ieraksts „You’ve Come a Long Way Baby” ar 3 miljoniem pārdotu eksemplāru atzīts par visu laiku veiksmīgāko bigbīta albumu.
Dejojami ritmi, kas mazliet nogurušās sejās raisa smaidus, patiesi pozitīva atmosfēra un video projekciju krāsu spēles nakts tumsā uz skatuves meža ielokā. Tā šis cilvēks-orķestris, pārmaiņus darbojoties gan pie pults, gan ar video, pielika festivālam... nu, ne gluži punktu, bet tādu pat zibsnījošu punktiņu lietu, kādu pēc brīža debesīs izsēja salūts.