
"Vaidavas" stāsts
Grupas dalībnieki iepazīstas, dienot armijā un spēlējot karavīru ansamblī "Zvaigznīte". Dienesta laikam beidzoties, viņi 1981.gadā apvienojas grupā "Salmi". Tā ar saviem vētrainajiem koncertiem veiksmīgi iekļaujas pirmā īstenā latviešu roka viļņa radītajā masu entuziasma atmosfērā.
1983.gadā oficiālā spiediena ietekmē, nomainījusi nosaukumu pret savas patvērumvietas vārdu "Vaidava", grupa ar saviem pirmajiem ierakstiem radio - dziesmām "Kafijpupiņas", "Rekviēms sikspārnim", "Tu būsi vēl" un "Kaķis" - kļūst zināma visā Latvijā. Drīz seko arī citi hīti, kas nodrošina grupai plašu atzinību publikā. Pēc dziesmas "Tu būsi vēl" "neveiksmes" 1984.gada "Mikrofona aptaujā" (dziesma tika svītrota no laureātu saraksta, jo autors konfliktēja ar LPSR likumiem) grupa koncertē vēl aktīvāk, līdz 1985.gadā tās koncertdarbība Latvijā tiek aizliegta. Tomēr, spēlējot deju vakaros un koncertējot citās bijušās Padomju Savienības republikās, grupa vienmēr spēj atrast kādu, kam patikt.
"Vaidava" nekad nav bijusi oficiālo aprindu mīlule, taču šo "neērtību" allaž un daudzkārtīgi ir kompensējusi publikas atzinība.
Vaidava 1981
Juris Bodnieks – ģitāra
Pēteris Šiliņš – bass
Jānis Zandbergs – balss
Harijs Luškovs – sitamie instrumenti
Imants Točs – taustiņinstrumenti
Vaidava 2008
Juris Bodnieks – ģitāra
Pēteris Šiliņš – bass
Jānis Zandbergs – balss
Ģirts Pavlovs – balss
Juris Rubīns – sitamie instrumenti
Edgars Naglis – taustiņinstrumenti
Jura Dreimaņa 2008.gada foto