Šova Mežonīgais Skrējiens dalībnieki piedzīvojuši līdz šim neizjustas emocijas. Ko tas mainījis viņu dzīvē, un vai viņi nenožēlo, ka izlēmuši piedalīties tik sarežģītā un, nenoliegsim, ar zināmu risku saistītā piedzīvojumā? Jau pavisam drīz – 28. septembrī LTV7 pulksten 19:00 startēs jauns realitātes šovs – Mežonīgais Skrējiens, un skatītāji paši savām acīm redzēs, kā sabiedrībā zināmi cilvēki tiek galā ar nogurumu un dažādām emocijām, sev pavisam neierastos apstākļos. Kāpēc šova veidotāji izlēmuši veidot tik dārgu, apjomīgu un vērienīgu projektu? „Galvenais iemesls - ilgas pēc patiesām emocijām,” pārliecinoši saka Mežonīgā Skrējiena galvenā producente Ilona Ķirse. „Ja smalki sagrimēts un apģērbts cilvēks ar iestudētu tekstu kāpj uz skatuves, viņš var notēlot jebkādas emociju, savukārt dziļos Latgales laukos trijos naktī 100 metrus garā, šaurā, netīrā un slapjā kanalizācijas caurulē tas īsti nav iespējams. Tur ikviens, – vai tā būtu sabiedrībā zināma persona, vai liela uzņēmuma valdes loceklis – ir patiess. Tāpat mums liels izaicinājums bija veidot pirmo šovu Latvijā, kurā ir tik augsta riska pakāpe!” Mežonīgā Skrējiena tehniskais organizators, alpīnists Kristaps Liepiņš apliecina, ka uzdevumi, ar kuriem dalībniekiem nācās tikt galā, patiešām bijuši ļoti grūti:
„Visās kārtās bija tādi uzdevumi, kas lika dalībniekiem nokļūt ikdienā nepieejamās un ne īpaši drošās vietās. Piemēram, 3. kārta norisinājās kalnos – starp uzdevumiem bija laišanās lejā ledāja plaisā zem miljoniem tonnu smagas masas, kura var reāli nobrukt jebkurā brīdī! Sacensību dalībnieki reāli uzņēmās paši par sevi atbildību, kas piedeva īpašu realitātes garšu.”
Sieviete un vīrietis – atšķirīgs spēka potenciāls, atšķirīga pieeja. Vai piedzīvojumu sacensībās sieviete var pārspēt vīrieti? „Var, un tas jau ir pierādījies!” pārliecināta viena no komandu kapteinēm, TV dīva Jana Duļevska.
Arī atlētam Mārim Šveidukam nākas piekrist: „Viennozīmīgi var. Ja, piemēram, ir meitene pārzina orientēšanos, protams, ka viņa ieliksim puisim, kurš ir atlēts.”
TV personība Roberts Kļimovičs savukārt ir pārliecināts: „Sievietes trumpis ir sāpju slieksnis, kas ir krietni augstāks, nekā vīrietim. Sieviete noteikti var pārspēt vīrieti, esmu redzējis, ka var.”
Izturēt piedzīvojumu spēles nav joka lieta. Kāpēc ir vērts sevi tā mocīt? „Ir vērts! Dēļ piedzīvojuma un kolektīvās sajūtas. Ir ļoti interesanti kaut ko darīt kopā, iemācīties rēķināties ar citiem, paļauties ne tikai uz savām zināšanām, bet arī uz citu prātu,” saka motosportists Jānis Vinters.
Bet Māris Šveiduks piedzīvojumu spēles pat salīdzina ar dzemdībām: „Sieviete piedzīvo lielas mocības dzemdību laikā, bet pēc šīm dzemdībām viņai ir liels gandarījums. To pašu var attiecināt uz dalību piedzīvojumu šovā – pēc tā ir liels gandarījums par paveikto.”
Mūziķis Ansis Klintsons: „Biju apsolījis sev un citiem, ka to izdarīšu. Tomēr neesmu īsti pārliecināts, ka ieteiktu šādu avantūru visiem.”
Varbūt kāds no dalībniekiem pat nožēlo, ka parakstījies uz tādu avantūru?
Jana Duļevska: „Protams, ka nē! Tā bija kolosāla sajūta, ka ārējais izskats nespēlē nekādu lomu, jo svarīgākais bija tas, vai tu vispār vari pabraukt ar riteni vai skriet. Tiem cilvēkiem, kas ir pieraduši būt uz skatuves, TV šovos ar trīskāršu grima kārtu, šeit nebija nekāda grima, neviens nebija izskaistināts – nebija ne pūdera, ne lūpu spīduma, ne frizūru. Te visi bija tieši tādi, kādi viņi ir, tas man šovā sagādāja vislielāko prieku.”
Double Faced Eals solists Marka nenožēlo dalību šovā, taču, ja būtu jāskrien vēlreiz, šo to viņš darītu citādāk: „Svarīgi būtu pirms sacensībām beigt dzert un pīpēt, tā veselīgāk uztvert šī pasākuma fizisko daļu.”
Savukārt Roberts Kļimovičs ir lakonisks: „Esmu piedalījies vairākos TV projektos, bet šīs piedzīvojumu sacensības man šķiet visinteresantākās!”