Sestdiena, 21.Septembris 2024. » Vārdadienas svin: Matīss, Modris, Mariss;

Izcīnīta smaga uzvara pār Luksemburgu

Latvijas Handbola federācija, 19.03.2009. 12:43

Vakar Latvijas handbola valstsvienība 2010.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē Rīgā ar grūtībām pārspēja Luksemburgas izlasi – 31:29 (16:17). Spēli Latvijas izlasē iesāka Aivis Jurdžs, Armands Uščins, Margots Valkovskis, Jānis Pavlovičs, Valdis Gūtmanis, Arnolds Straume (aizsardzībā Mārtiņš Lībergs), bet vārtos Helmuts Tihanovs.

Spēles sākumā mūsējie lieliski izmantoja viesu kļūdas un, Aivim Jurdžam gūstot trīs vārtus, astotajā minūtē izvirzījās vadībā ar 5:1. Turpinājumā Luksemburgas handbolisti trīs minūšu laikā, atbildot uz mūsu neprecīzajiem metieniem, rezultātu izlīdzināja 5:5.

Skatītājus ar skaistiem vārtiem turpināja priecēt Aivis Jurdžs, trīs reizes precīzs bija arī Margots Valkovskis, ļaujot rezultāta starpībai nostabilizēties divu vārtu robežās. Sešas minūtes pirms puslaika beigām latviešiem pēc diviem Ērika Blūma precīzajiem metieniem izdevās atkal panākt +4 (15:11), tomēr spēles beigās uzbrukumā varēja just Aivja Jurdža trūkumu, kuru noguruma dēļ nomainīja Raimonds Trifanovs.

Viesi atkal atbildēja ar līdzīgu izrāvienu, kā puslaika sākumā un dažu minūšu laikā, veiksmīgi uzbrūkot no ārējām pozīcijām, rezultātu izlīdzināja (15:15). Vēl jo vairāk. Nelīdzēja arī Latvijas izlases galvenā trenera Andra Gulbja pieprasītais minūtes pārtraukuma, jo jau nākamajā uzbrukumā Franks Links pirmo reizi vadībā no 7 metru atzīmes izvirzīja Luksemburgu (16:15).

Puslaika izskaņā mājiniekiem vārtus guva Arnolds Straume, izlīdzinot rezultātu, taču pundurvalsts spēlētāji atkal izvirzījās vadībā. Bonusā nāca  Armanda Uščina pendele trāpīja pa vārtu stabu, bet no vēl lielākiem mīnusiem spēles beigās glāba Helmuts Tihanovs. Pēc pirmā puslaika 16:17.

Otrajā puslaikā vārtos Tihanovu nomainīja Raimonds Šteins. Jau otrā puslaika sākumā nerealizējām skaitlisko vairākumu, savukārt viesi panāca divu vārtu pārsvaru. Pēc tam neizmantojām vēl vienu iespēju izlīdzināt rezultātu vairākumā, bet luksemburgieši arī pēc desmit nospēlētajām minūtēm saglabāja +2 (21:19).

12. minūtē trešo penedeli puslaikā jau realizēja Jānis Pavlovičs, samazinot mīnusus līdz minimumam (20:21). Pēc pusotras minūtes mūsējiem tomēr izdevās izlīdzināt mīnusus. Vispirms vārtus guva Jurdžs, bet pēc tam pirmo reizi no spēles precīzs bija Pavlovičs 22:22.

Pirmos vārtus izlases sastāvā guva arī Kaspars Lisovskis, kārtējo reizi izlīdzinot rezultātu 23:23.

Turpinājumā spēle ritēja līdzīgā cīņā. Brīžiem likās, ka Latvijas izlasi sportiskā veiksme pametusi vispārībā.

Arī sākoties 50. mača minūtē vairākumu Latvija neprata izmantot, savukārt viesi 53. minūtē panāca +2 (27:25). Vārtos labi nospēlēja Šteins, savukārt pēc Jurdža un Lilienfelda metieniem atkal neizšķirts 27:27. Pēdējās minūtēs spēkus sakopoja ne tikai laukuma spēlētāji, bet arī līdzjutēji.

Tikai trīs minūtes pirms beigām Latviju pirmo reizi vadībā puslaikā izvirzīja Jānis Pavlovičs, realizējot Lisovska nopelnīto 7 metru soda metienu - 28:27. Acīmredzot saprotot, kā jāspēlē pret viesu aktīvo aizsardzību, jau nākošajā uzbrukumā Lilienfelda panāca +2 (29:27).

Divas minūtes pirms beigām 2 minūšu noraidījumu saņēma Jānis Glušaks. Arī mazākumā mūsējie uzspīdēja +3 panāca Lisovskis (30:27).

Viesi vēl nedaudz atguvās, tomēr, līdzjutēju atbalstīti, mūsējie izcīnīja ļoti smagu uzvaru. Punktu spēlei pēdējās sekundēs pielika Valkovskis - 31:29.

Latvija - Luksemburga 31:29 (16:17)

Latvija: Jurdžs 7; Lilienfelds 5; Pavlovičs 5(4); Valkovskis 4; Straume 3; Lisovskis 2; Blūms 2; Gūtmanis 1; Glušaks 1; Uščins 1(1). 7m - 7/5. 3 brīdinājumi, 3 noraidījumi.