Sestdiena, 21.Septembris 2024. » Vārdadienas svin: Matīss, Modris, Mariss;

Latviešu šautriņu metējām labi panākumi Lietuvā

Žanis Buklovskis, 28.05.2009. 10:32

Pagājušajā nedēļas nogalē  23.-24. maijā Lietuvas pilsētā Kauņā notika pirmais Pasaules reitinga šautriņu mešanas turnīrs Lietuvas vēsturē. Turnīrs tika pārstāvēts ar 23 latviešiem, 4 somiem un 29 lietuviešiem. Lai gan dalībnieku skaits nebija liels turnīrs bija diezgan spēcīgs un interesants.

Kungi individuāli
Kungu konkurencē no 18 mūsējiem kungiem labākais panākums padevās Guntaram Grebskim, kurš 1/4 finālā ar 2:4 piekāpās nākamajam Leģendas Kausa ieguvējam Gintarisam Armalim un ieņēma 5.-8. vietu. Vēl 9.-12. vietu ieņēma Kristaps Deksnis, Ilgvars Lācis, Rihards Tomašickis, Guntis Žiemelis un Andulis Pļaviņš. Vienīgais no mūsējiem pie 12 pasaules reitinga punktiem tika Guntars un tagad ar 18 punktiem ieņem 303. vietu pasaules reitingā.

Finālā Gintaris Armalis (23,48) ar 6:0 finālā bija pārāks par Leonidu Smirinenko (20,42). Trešajā vietā Darius Labanauskas un Gintaras Nagevičius.

Mūsu kungi pasaules reitingā

303. vieta un 18 punkti - Guntars Grebskis
387. vieta un 12 punkti - Jurijs Botvinko un Kristaps Deksnis
626. vieta un 6 punkti - Arnis Vents, Mareks Gražuls, Pēteris Alberlins, Vinets Arājums un Žanis Buklovskis

Dāmas individuāli
Dāmu konkurencē no mūsējām labākais panākums padevās Ievai Brikmanei-Buklovskai un Vitai Grebskai. Pusfinālā Ieva ar 2:4 piekāpās nākamajai Leģendas Kausa ieguvējai somietei Marijai Lindstrron, bet Vita ar tādu pašu rezultātu pusfinālā piekāpās lietuvietei Erikai Bagdonavičienei. Tādējādi abas mūsu dāmas saņēma pa 20 punktiem pasaules reitingā. Vēl 5.-8. vieta un 12 punkti pasaules reitingā Ligitai Vilks.
Dāmu finālā somiete Marija (18,27) ar 5:2 bija pārāka par Eriku (17,34).

Mūsu dāmas pasaules reitingā
65. vieta un 80 punkti - Zeltīte Putniņa
94. vieta un 60 punkti - Ieva Brikmane-Buklovska, Natālija Zelenika
160. vieta un 40 punkti - Vita Grebska
365. vieta un 12 punkti - Ligita Vilks, Ilona Ziemele, Biruta Skvirecka

Kungu pāri
Otrajā dienā notika pāru sacensības. Kungu konkurencē kopumā piedalījās 20 pāri no kuriem 8 bija no Latvijas. Un arī šajā dienā labākais sasniegums mūsējiem bija 5.-8. vieta, kuru ieņēma Anduļa Pļaviņa un Aigara Strēļa duets, kā arī Kristapa Dekšņa un Jurija Botvinko duets.
Finālā Arūnasa Čipļa un Akrvydasa Kvedara pāris (20,98) ar 4:3 pārspēja Gintarisa Armalisa un Dariusa Labanauskasa (21,95) duetu.

Dāmu pāri
Dāmu pāru sacensībās piedalījās tikai 2 pāri no Latvijas un gana veiksmīgi. Vitas Grebskas un Avelīnas Lāces duets pusfinālā ar 0:3 piekāpās pārim no Somija sun ieņēma 3. vietu.
Savukārt Ievas Brikmanes-Buklovskas un Natālijas Zelenikas duets pusfinālā ar 3:1 pārspēja leišu duetu. Taču finālā Ievai un Natālijai (15,26) ar 2:4 nācās atzīt Somijas dueta (16,94) pārākumu.

Tagad droši var teikt ka šautriņu mešanas sezonā sākas vasaras atvaļinājums, jo nākamās sacensības Baltijas valstīs notiks tikai augustā. 15. augustā Lietuvā notiks Viļņas Open 2009. Savukārt Latvijā pēc vasaras brīvlaik pirmās sacensības “Bauskas Kauss 2009” notiks 22. augustā Bauskā.

Sīkāka informācija par notikumiem šautriņu mešanas sporta viedā ir atrodama Latvijas Darts Organizācijas oficiālajā mājas lapā http://www.latviadarts.com/