Sestdiena, 21.Septembris 2024. » Vārdadienas svin: Matīss, Modris, Mariss;

Startējis NEZ Kroskartu čempionāts

Viesturs Saukāns, 03.06.2009. 11:30

Norvēģijā, Soleras rallijkrosa trasē aizvadīts NEZ (Ziemeļeiropas zonas) Kroskartu čempionāta pirmais posms. Uzvaras klasēs guva zviedrs Kims Andersons, norvēģi Daniels Sundstens un Tomass Lohne. Šajā sacīkstē Latvijas sportisti vēl nepiedalījās, taču jau ar nākamajiem posmiem ierindā būs arī pērn titulētie latvieši.

CK 125 klasē, kurā pērn par NEZ čempionu kļuva Latvijas sportists Ralfs Sirmacis, uzvaru sasniedza zviedrs Kims Andersons, kurš pārspēja tautieti Denisu Torenu un norvēģi Mariusu Vardebergu.

CK 250 klasē, kurā pērn NEZ bronzas medaļu sasniedza Jānis Baumanis, šoreiz bez latviešiem ierindā uzvaru guva pērnā gada vicečempions Daniels Sundstens, pārspējot tautiešus Ludviku Einarsenu, kurš pērn mazākajā klasē zaudēja čempiona titulu Sirmacim, un Jensu Eriksonu.

CK 650 ar uzvaru jauno sezonu sācis norvēģis Tomass Lohne, kurš pērn nebija apturams ceļā pret NEZ Kroskartu šīs klases čempiona titula. Arī nākamajās vietās norvēģi – Ingve Andre Strands un Pals Raje Smerstēns. Šajā klasē notika smaga avārija, kurā, par laimi, sportists necieta. Pērn arī Latvijā startējušais Aleksanders Vīks piedzīvoja vairākus kūleņus. Video iespējams aplūkot šeit:

Latvijas sportisti Ralfs Sirmacis un brāļi Jānis un Artis Baumaņi gatavojas startēt čempionāta atlikušajos posmos, kuri notiks 8. augustā Zviedrijā un 20. septembrī Dānijā. Tikmēr Sirmacis aizvadītajā nedēļas nogalē izcīnīja uzvaru Latvijas kroskartu CK 125 čempionāta pirmajā posmā Brenguļu autotrasē, savukārt Jānis Baumanis debitēja B600 bagiju klasē, sasniedzot pārsteidzošu otro vietu.