”AN – 72 Boogie 2007” ir pasaules lielākais izpletņlēcēju pasākums, kurā reģistrējušies dalībnieki no 19 pasaules valstīm, tai skaitā arī Igaunijas izpletņlēcēji. Šī būs pirmā reize, kad šāda līmeņa pasākumā piedalīsies arī izpletņlēcēju komanda no Latvijas – Daiga Martiševska, Kaspars Sproģis un Raitis Saulītis.
Stāsta Kaspars Sproģis: „Pasākuma organizatori ir apstiprinājuši, ka „AN – 72 Boogie 2007” Wingsuit disciplīnā reģistrējušies vairāk kā 100 sportisti, līdz ar to šī būs lielākā Wingsuit disciplīnas pārstāvju tikšanās vienuviet, kas notikusi kopš disciplīnas pirmsākumiem 90.gados.”
Sākot no pirmās „AN72 Boogie 2007” dienas izpletņlēcēji trenēsies lidot 10, 20 un 30 cilvēku grupu formācijās, pamazām tās apvienojot, līdz beidzamajās dienās mēģinās uzstādīt jaunu pasaules rekordu.
Kaspars Sproģis stāsta par grupu lēcieniem: „Vislielāko jautrību un spilgtākās emocijas sagādā lidošana vairākiem cilvēkiem vienlaikus, tādējādi gaisā var veidot dažādas formācijas, rotēt, mainīties vietām un galu galā individuālās emocijas kopā summējas un sajūtas ir neaprakstāmas.”
2006.gada rekorda uzstādīšanā „AN72 Boogie 2006” pasākuma laikā piedalījās 69 Wingsuit disciplīnas sportisti, šogad, lai pārspētu rekordu, lēcēju skaits plānots vismaz 70 izpletņlēcēju.
2007. gada pasaules rekorda uzstādīšanas lēcieni notiks no AN-72 lidmašīnām. AN-72 ir viena no lielākajām lidmašīnām no kādām jebkad ir notikuši lēcieni. Ikdienā no šādām lidmašīnām lēcieni netiek veikti. AN – 72 lidmašīna ar 70 izpletņlēcējiem 6 minūšu laikā var sasniegt 4,5 kilometru augstumu.
Lidmašīnas izmēra dēļ minimālais lidojuma ātrums brīdī, kad izpletņlēcēji no tās izlec, ir ap 260 km/h, lai lidmašīna izmetot izpletņlēcējus nezaudētu augstumu. Atdaloties no lidmašīnas, gaisa plūsma ir tik spēcīga, ka izpletņlēcēji atverot spārnus tiek uzsviesti vairākus desmitus metrus virs lidmašīnas, tādējādi padarot lēcienus no AN-72 neaizmirstamus.
Lēcienu laikā „DnB Nord Wingsuit” komandas dalībnieki šo procesu filmē un fotografē, izmantojot ķiverei piestiprinātu kameru un fotoaparātu. Video kamera tiek ieslēgta īsi pirms atdalīšanās no lidmašīnas. Izpletņlēcējs ar rokām tur un manevrē Wingsuit kostīma spārnus, tādēļ fotografēts tiek ar speciālu slēdzi, sakožot to ar zobiem. Paralēli filmēšanas un fotografēšanas procesam ir jāseko līdzi augstumam, lidojuma trajektorijai, jāorientējas gaisa telpā un jāredz, kur atrodas pārējie izpletņlēcēji, lai pildītu lidojuma plānu un uzdevumu.
Wingsuit ir izpletņlēkšanas disciplīna, apvienojot brīvo kritienu ar iespēju izbaudīt putna lidojumu, pašus sportistus mēdz dēvēt arī par cilvēkiem – putniem.
Wingsuit disciplīnas sportistiem ir īpaši kostīmi jeb spārnoti kombinezoni, kas, savienojot rokas un kājas, izveido spārnus. Wingsuit disciplīnā lēcieni notiek no četru kilometru augstuma, trīs kilometrus izbaudot brīvo kritienu un izpletni atverot kilometra augstumā. Īpašais kostīms ļauj atrasties brīvajā kritienā līdz pat trīs minūtēm un pa šo laiku planēt līdz pat 6 kilometriem horizontāli.
Krītot kostīma spārni piepildās ar gaisu un aerodinamika rada papildu celtspēju, kas lidojumu pārvērš par planēšanu. Krišanas ātrumu var samazināt no 200 līdz 65 kilometriem stundā, kamēr horizontālais lidojuma ātrums var būt līdz 150 kilometriem stundā. Šajā kostīmā iespējams planēt uz muguras vai ar skatu uz zemi, rotēt un mainīt virzienu, kūleņot un veidot dažādus citus interesantus akrobātiskos trikus.
Jaunāko informāciju par „DnB Nord Wingsuit” komandas gaitām Vācijā var uzzināt interneta mājaslapā www.wingsuit.lv , turpat arī iespējams aplūkot Wingsuit lēcienu fotogrāfijas un video materiālus. www.wingsuit.lv pieejamas arī augstas izšķirtspējas fotogrāfijas.