Sestdiena, 21.Septembris 2024. » Vārdadienas svin: Matīss, Modris, Mariss;

Noslēdzies atklātais Latvijas čempionāts triatlona sprinta distancē

Raimonds Garenčiks, 31.08.2009. 09:37

Sestdien, 29.0 augustā, Ventspils pludmalē notika atklātais Latvijas čempionāts un reizē arī Baltijas kausa izcīņas sacensības triatlona sprinta distancē (750 m peldēšana+20 km velo+5 km skriešana), kuru rīkoja Ventspils triatlona klubs sadarbībā ar Ventspils olimpisko centru un Latvijas triatlona federāciju.

Peldēšana notika jūrā gar krastu un atgādināja peldēšanu pa kalniem -  lielo viļņu dēļ bija grūti, taču interesanti peldēt, noteikt peldēšanas virzienu, kā arī jāelpo bija tikai  krasta virzienā, lai neaizrītos ar sāļo jūras ūdeni, kura temperatūra bija tikai 16 grādi. Startēja vairāk nekā 110 dalībnieku sporta, tautas un bērnu klasēs(bērniem - tikai skriešana pa ūdeni). Baltijas kausu un Latvijas čempionāta zelta medaļu dāmu konkurencē izcīnīja lietuviete Alina Padleckaite 1:08,32, sudrabs - igaunietei no Pērnavas Anu Taveterei  1:10,04, bronza –dobelniecei Baibai Mednei 1:15,09. Vīriem pirmo vietu, pēdējā skriešanas disciplīnā ievērojami apsteidzot sāncenšus,  izcīnīja rīdzinieks Andrejs Dmitrijevs 0:59,13 , otrais palika Jevgēņijs Tabakajevs no Baltkrievijas 1:00,20, trešais – daugavpilietis Sergejs Gustājevs 1:00,44 . Čempionāta medaļas un diplomus saņēma arī uzvarētāji vecuma grupās.