Sestdiena, 21.Septembris 2024. » Vārdadienas svin: Matīss, Modris, Mariss;

Noslēdzies Latvijas čempionāta endurokrosā 3. posms Liezērē

Agnese Evarsone, 28.09.2009. 17:40

Pagājušās nedēļas nogalē, 26. septembrī, Madonas rajona Liezērē, norisinājās Latvijas čempionāta endurokrosā trešais posms. Liepiņkalna mototrasē kopumā startēja 104 sportisti 6 dažādās klasēs.

Pārliecinošu uzvaru posma kopvērtējumā un E1 klasē izcīnīja Madars Pureklis, kurš arī iepriekšējos posmos kopvērtējumā apsteidza pārējos sportistus. E2 klasē uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena šoreiz kāpa Armands Jankovskis, savukārt E3 klasē pieredzējušais Dakāras Rallijreida braucējs Einars Vinters. Senioru klasē pirmais, vairākkārtējs Eiropas čempionāta enduro godalgoto vietu ieguvējs, Artūrs Robežnieks, bet Kvadru Open klasē uzvarēja Andis Kaktiņš. Čempionāta jaunākajā klasē 85ccm šoreiz labākais rezultāts Uldim Spullem.

Paralēli Latvijas čempionātam norisinājās arī Latvijas Motosporta Federācijas (LaMSF) kausa izcīņa endurokrosā. C klases ieskaitē, stundu ilgo braucienu pirmais finišēja ventspilnieks Ivars Plūdums, bet Hobiju klasē Toms Avens. LaMSF ieskaites vecāko braucēju, jeb Veterānu klasē starp Raiti Evarsonu un Lietuvas sportistu Ričardas Dounelavičius izvērtās sīva cīņa par uzvaru līdz pat finiša pēdējam līkumam, tomēr pirmo pozīciju nosargāja lietuvietis. Pēc solo klašu braucieniem startēja kvadraciklu klašu sportisti. Kvadru Open C klasē pirmā vieta Jānim Arbidānam, bet Kvadru ATV klasē igaunim Raadik Taavi. Kvadru jauniešu klasē uzvarēja Mārtiņš Mīkstais.

Nākamais Latvijas čempionāta endurokrosā posms 18. oktobrī Dobelē.

2009. gada Latvijas čempionāta endurokrosā 3. posma kopvērtējuma pirmais trijnieks: