Sestdiena, 21.Septembris 2024. » Vārdadienas svin: Matīss, Modris, Mariss;

"Liepājas Lauvas" nenotur pārsvaru un piedzīvo zaudējumu

Mārtiņš Kozlovskis, 12.10.2009. 12:04

Sestdien, 10. oktobrī, Liepājas Olimpiskajā centrā savu otro šīs sezonas spēli Latvijas Basketbola līgas ietvaros aizvadīja "Liepājas Lauvas" basketbolisti, kas neveiksmīgi aizvadot mača otro puslaiku, piedzīvoja zaudējumu Valmieras basketbolistiem -72:79 (21:19, 21:12, 14:21, 16:27).

Cerības uz uzvaru spēlē pret valmieriešiem bija, taču jau pats sākums parādīja, ka Valmiera sezonai ir gatava.

Spēle iesākās ar valmieriešu izrāvienu 6:0, taču pamazām iespēlējās arī liepājnieki, kuri pateicoties Oļega Kožeņeca veiksmīgajai spēlei rezultātu izlīdzināja, turklāt pašās ceturtdaļas beigās arī izvirzījās vadībā - 21:19.

Jau ar pirmajām otrās ceturtdaļas minūtēm laukuma saimnieki savu pārsvaru pār valmieriešiem palielināja. Pateicoties agresīvai un veiksmīgai aizsardzībai, liepājnieku pārsvars pār pretiniekiem pārsniedza jau vairāk kā 10 punktus un pirmais puslaiks tika noslēgts ar plus 11 mājiniekiem - 42:31.

Otro puslaiku daudz veiksmīgāk iesāka viesi, kuri puslaika vidū pietuvojās līdz pat 4 punktu atstatumam (45:41), taču īstajā brīdī tālmetienu realizēja Uģis Viļums, ļaujot liepājnieku atbalstītājiem nedaudz uzelpot. Taču vēlāk gan pats Viļums izpelnījās nesportisko piezīmi, ļaujot valmieriešiem atkal pietuvoties. Līdz ar to, pirms izšķirošajām 10 minūtēm joprojām saglabājās intriga - 56:52 "Liepājas Lauvas" nelielā vadībā.

Izšķirošās ceturtdaļas sākumā abas komandas darbojās līdzīgi un nevienai no tām neizdevās iegūt vērā ņemamu pārsvaru. Bet ceturtās ceturtdaļas vidū vēl vienu nesportisko piezīmi izpelnījās liepājnieki (Laimonis Kisielius), ka rezultātā viesi pēc ilgāka pārtraukuma atguva vadību 59:60. Viss izšķīrās spēles pēdējās minūtēs, kurās neapturams pretinieku rindās bija Jānis Kaufmanis, kurš pēdējo divu minūšu laikā spēja gūt 10 punktus, tādējādi, neatstājot nekādas izredzes mājiniekiem - 72:79 sāpīga neveiksme pašā mača izskaņā.

Liepājas kluba rindās veiksmīgu un rezultatīvu spēli aizvadīja Baltkrievijas izlases centra spēlētājs Oļegs Kožeņecs, kurš šajā spēlē guva 26 punktus. Savukārt, pretiniekiem labākais ar 33(!) punktiem bija, jau pieminētais, Jānis Kaufmanis, realizēdams 6 no 7 tālmetieniem.

Neskatoties uz zaudējumu, liepājnieki turpinās cīnīties gan LBL, gan BBL Elites divīzijā un jau nākamais mačs norisināsies šo otrdien, 13. oktobrī, kad Liepājas Olimpiskajā centrā viesosies pašreizējie Latvijas čempioni - BK "Ventspils". Šī būs Baltijas Basketbola līgas spēle, kuras sākums pulksten 19:30.