Sestdiena, 21.Septembris 2024. » Vārdadienas svin: Matīss, Modris, Mariss;

"Liepājas Lauvas" mača izskaņā piekāpjas "Valmieras" basketbolistiem

Mārtiņš Kozlovskis, 02.11.2009. 09:28

Sestdien, 31. oktobrī, sāpīgu neveiksmi Baltijas Basketbola līgas spēlē Liepājas Olimpiskajā centrā piedzīvoja "Liepājas Lauvas" basketbolisti, kas mača izskaņā atzina "Valmieras" basketbolistu pārākumu - 69:73 (15:14, 16:17, 25:16, 13:26).

Abas komandas šajā sezonā divas reizes jau bija tikušās un uzvaras bija dalījuši uz pusēm, turklāt, izbraukumos. Vispirms, oktobra sākumā valmierieši pārspēja liepājniekus tepat Liepājas Olimpiskajā centrā – 72:79. Bet iepriekšējā nedēļā Valmierā „Liepājas Lauvām” izdevās lielisks revanšs, kur tika izcīnīta uzvara ar rezultātu 72:70.

Arī šoreiz spēle ritēja ar mainīgām skmēm te vadībā bija vieni, te otri un viss izšķīrās tikai pēdējās sekundēs, kur diemžēl otro reizi šajā sezonā pārāki izrādījās valmierieši.

Spēles rezultātu ar metienu no groza apakšas atklāja "Lauvas", kad precīzs bija baltkrievu leģionārs Oļegs Kožeņecs. Arī pirmās ceturtdaļas turpinājumā mazliet veiksmīgāki bija mājinieki, kas spēja turēties nelielā vadībā. Pēc desmit spēlētām minūtēm viena punkta vadība liepājniekiem - 15:14.

Cīņas otro ceturksni daudz veiksmīgāk iesāka viesi no Valmieras. Vispirms, Artūrs Valeika īsā laika posmā realizēja divus tālmetienus un Jānis Graudiņš pieplusoja vēl piecus punktus, panākot 8 punktu pārsvaru jau viesiem - 19:27. Trīs minūtes pirms lielā pārtraukuma valmieriešiem bija jau 12 punktu pārsvars - 19:31, taču atlikušajā laikā liepājnieki, savu līdzjutēju atbalstīti, viesu pārsvaru spēja ne tikai būtiski samazināt, bet līdz ar puslaika beigu sirēnu panākt arī neizšķirtu – 31:31.

Spēles otro puslaiku veiksmīgāk iesāka mājinieki, kuri ceturtdaļas vidū pēc Oļega Kožeņeca metiena no groza apakšas panāca 7 punktu pārsvaru, taču ilgi nebija jāgaida līdz viesi spēja atkal pietuvoties un pat izvirzīties vadībā – 45:46. Tomēr ceturtdaļas pēdējās divas minūtes Liepājas basketbolisti aizvadīja veiksmīgāk un rezultāts uz tablo pirms pēdējām desmit minūtēm vēstīja – 56:47 par labu "Lauvām".

Spēles ceturto ceturtdaļu ar precīzu tālmetienu iesāka Jānis Kaufmanis, kas viesiem atjaunoja reālas izredzes cīnīties par uzvaru. Bet ceturtdaļas vidū, pēc Sanda Amoliņa tālmetiena, abas komandas jau šķīra vairs tikai trīs punktu pārsvars - 63:60. Divas minūtes pirms pamatlaika beigām Amoliņš realizēja vēl vienu trīspunktnieku, kas viesus jau izvirzīja vadībā - 67:68. Nepilnu minūti līdz spēles beigām rezultāts uz tablo vēstīja 68:70 par labu viesiem un viss izšķīrās pēdējos uzbrukumos.

Liepājniekus šajā vakarā pievīla soda metienu precizitāte, kas mājiniekiem neļāva atgūt vadību. Pēdējā iespēja gan tika liepājniekiem, taču Mārtiņa Kravčenko tālmetiens tika nobloķēts un tas arī bija viss. Laimīga uzvara valmieriešiem - 69:73.

Kārtējo rezultatīvo spēli Liepājas komandas rindās aizvadīja Oļegs Kožeņecs, kurš izcēlās ar 23 gūtiem punktiem. Lietuvieša Laimona Kiseliusa kontā 13 punkti. Pretiniekiem labākais ar 25 punktiem bija Artūras Valeika.

Diemžēl šis liepājniekiem bija sāpīgs zaudējums, kas komandu BBL Elites divīzijas tabulā atsvieda uz 9. vietu. Taču sezona ir tikai sākuma stadijā un spraigākās cīņas vēl būs tikai priekšā.

"Liepājas Lauvas" - BK "Valmiera" 69:73 (15:14, 16:17, 25:16, 13:26)

"Liepājas Lauvas": Kožeņecs 23 (10 atl.b), Kiselius 13, Viļums 10, Ansons 7, Kravčenko 7, Pusaudzis 5, Sprūde 2, Patmalnieks 2,

BK "Valmiera": Valeika 25, Krešnars 12, Andžejevskis 8, Strupovičs 6, Graudiņš 6, Amoliņš 6, Kaufmanis 5, Virsis 5.

Savukārt, uzreiz pēc BBL Elites divīzijas spēles, savu otro Rietumu Līgas spēli aizvadīja "Liepājas Lauvas" fārmklubs, kas ar rezultātu 82:64(13:11, 23:21, 25:14, 21:18) pārspēja "Kandavas" basketbolistus, tādējādi izcīnot savu otro uzvaru turnīrā.

Liepājnieku rindās labākie ar 16 gūtiem punktiem bija Artis Ate un Mareks Mejeris. Savukārt, pretiniekiem labākais ar 15 punktiem bija Guntars Strāķis.

"Liepājas Lauvas 2" - "Kandava" 82:64 (13:11, 23:21, 25:14, 21:18)

"Liepājas Lauvas 2": Ate 16, Mejeris 16, Freimanis 12, Silavs 12, Muskats 5, Sviklis 5, Helmanis 5, Tukišs 4, Leiteris 3, Frīdenbergs 2, Tomašs 2

"Kandava": G.Strāķis 15, A.Strāķis 10, Briedis 10, Baumanis 8, Bērziņš 5, Surgofts 5, Rudzītis 5, Balsers 5, Ķilps 1.

Nākošo spēli "Liepājas Lauvas 2" aizvadīs 12. novembrī, kad izbraukumā tiksies ar komandu "Lapmežciems", kuri gluži tāpat kā liepājnieki, pagaidām zaudējuma rūgtumu vēl nav izjutuši.

Bet "Liepājas Lauvas" 4. novembrī, Liepājas Olimpiskajā centrā sacentīsies ar BK "Zemgale" basketbolistiem no Jelgavas. Šī būs Latvijas Basketbola līgas spēle un tās sākums pulksten 19:30.