Sestdiena, 21.Septembris 2024. » Vārdadienas svin: Matīss, Modris, Mariss;

BK „Liepājas Lauvas” pārspēj BK „Zemgale”

Mārtiņš Kozlovskis, 05.11.2009. 12:16

Trešdien, 4. novembrī, Liepājas Olimpiskajā centrā kārtējo Latvijas Basketbola līgas 1. divīzijas spēli aizvadīja „Liepājas Lauvas” basketbolisti, kas visai grūtā un ļoti rezultatīvā spēlē pārspēja „Zemgale” basketbolistus no Jelgavas ar rezultātu 98:91 (22:22, 30:26, 26:21, 20:22).

Abas komandas šajā sezonā līdz šim vēl nebija tikušās, taču līdz šim liepājniekiem šis nebija visai parocīgs pretinieks, jo iepriekšējā sezonā LBL ietvaros pret Jelgavas klubu tika izcīnīta tikai viena uzvara.

Lai arī par spēles favorītiem tika uzskatīti liepājnieki, tomēr cīņa bija gaidāma līdzīga, kas tiešām piepildījās.

Spēli ar tālmetienu iesāka Māris Gulbis, tādējādi izvirzot vadībā viesus, taču ilgi nebija jāgaida un savu atbildi deva arī Uģis Viļums, kurš ātri vien atguva vadību mājiniekiem. Pirmā ceturtdaļa kopumā tika aizvadīta ļoti līdzīgi, taču nelielā vadībā visu laiku tomēr turējās „Lauvas”, galvenokārt, pateicoties Uģa Viļuma rezultatīvajam sniegumam, kurš pirmajā ceturtdaļā no komandas 22 gūtajiem punktiem guva 14.

Arī otrajā ceturtdaļā īpaši nekas uz laukuma nemainījās un rezultāts auga līdzīgi. Ar augstu metiena precizitāti turpināja uzbrukt Uģis Viļums, kurš kopumā šajā vakarā realizēja četrus trīspunktniekus. Ļoti efektīvu ātro uzbrukumu ceturtdaļas noslēgumā pabeidza Juris Patmalnieks, kurš daudz nedomājot trieca bumbu grozā no augšas, neskatoties uz Māra Gulbja centieniem to nobloķēt. Līdz ar to, pirmais puslaiks noslēdzās ar nelielu mājinieku pārsvaru – 52:48.

Pēc garā pārtraukuma turpinājās līdzīga spēkošanās, taču ceturtdaļas vidū pēc vairākiem veiksmīgiem uzbrukumiem liepājnieki sasniedza jau 10 punktu vadību, kuru prata noturēt līdz pat ceturtdaļas beigām. Tās izskaņu gan nedaudz labāk nospēlēja viesi, taču pirms pēdējām desmit minūtēm joprojām deviņu punktu pārsvars „Liepājas Lauvām” – 78:69.

Izšķirošo ceturtdaļu kopumā nedaudz labāk aizvadīja viesi, kuri vienubrīd spēja pietuvoties līdz 2 punktiem – 88:86, taču īstajā brīdī vairākus uzbrukumus pēc kārtas noslēdza abi liepājnieku leģionāri – Laimonas Kiselius un Oļegs Kožeņecs, kuri atjaunoja sešu līdz astoņu punktu pārsvaru. Mača izskaņā nekas nemainījās un „Liepājas Lauvas” izcīnīja savu ceturto panākumu LBL turnīrā šajā sezonā – 98:91.

Rezultatīvu spēli aizvadīja Uģis Viļums, kurš izcēlās ar 25 punktiem, turklāt uzbrūkot ar augstu metiena precizitāti. Ar 19 punktiem šajā mačā izcēlās oktobra mēneša LBL vērtīgākais spēlētājs Oļegs Kožeņecs, kurš, starpcitu, pirms spēles ar Jelgavas klubu saņēma speciālu Latvijas Basketbola Savienības kausu par šāda veida panākumu. Savukārt, pretiniekiem neapturami šajā vakarā bija Ilmārs Bergmanis un Māris Gulbis, attiecīgi, 27 un 23 punkti.

Pēc šīs uzvaras, liepājnieki turnīra tabulā ir nostiprinājušies 3. vietā, taču jau piektdien „Lauvām” gaidāms smags pārbaudījums Rīgā, kur jāsacenšas ar Valda Valtera trenēto „VEF Rīga”, kuri šosezon pirmajā BBL spēlē liepājniekiem neatstāja nekādas cerības.

Nākošo spēli Liepājas Olimpiskajā centrā „Lauvas” aizvadīs 17. novembrī, kad viesosies BK „Barons”. Spēles sākums pulksten 19:30.