Sestdiena, 21.Septembris 2024. » Vārdadienas svin: Matīss, Modris, Mariss;

Haralds Silovs uzstāda jaunu Latvijas rekordu

Kristīne Fogele, 15.11.2009. 22:45

Vakar, 14. novembrī, Marketē Pasaules Kausa 4 posmā 1500 m distancē Haralds Silovs izcīnīja devīto vietu. 500 m distancē ieguva 11.vietu un uzstādīja jaunu Latvijas rekordu - 41,075.

Vakar Marketē VI pasaules kausā sacensības sākās ar 1500 pusfināliem. Mūsu komandas līderim šis skrējiens iekrita kopā ar divkārtējo olimpisko čempionu amerikāni Anton Apolo Ohno un šo sacensību uzvarētāju dienvidkorejieti Lee Young –Su. Dramatiskā cīņā līdz pat pēdējai virāžai Haralds turējās otrajā pozīcijā. Tomēr beigās piekāpās amerikāņu šorttreka zvaigznei Ohno. Haralds kvalificējās Finālam B cīņā par 8-13.vietai. Finālā A par uzvarētāju kļuva jau pieminētais korejietis Lee Young –Su, otrais amerikānis Ohno, trešais kanādietis Hamelins Čarlzs. B finālā Haraldam bija jāsacenšas ar diviem sportistiem no Korejas, diviem Krievijas un vienu Ķīnas sportistu. Haralds uzņēma vadību no trešā apļa un tikai pēdējā taisnē viņu apsteidza korejietis Kim Seoung Il. Haraldam Silovam līdz ar to 9. vieta un droši varam teikt, ka Latvija ir izcīnījusi vienu kvotu 1500 m distancē gaidāmajās 2010. gada Vankuveras Olimpiskajās spēlēs. Ansis Robs izcīnīja 47. vietu, Jēkabs Saulītis 52. vietu. Dāmu konkurencē dubulta uzvara ķīnietēm un trešo vietu izcīnīja vēl viena Āzijas pārstāve no Dienvidkorejas. Mūsu Evitai Krievānei - 55. vieta.

Otrā distance, kurā tika izcīnītas medaļas 500 m, vīriem izvērtās par īstu rekordu ražu. Jēkabs un Ansis šīs sacensības jau bija beiguši ceturtdien. Haraldam bija jāpārvar 1/8 kārta. Finišējot otrais ar jaunu Latvijas rekordu 41,498 viņš iekļuva ¼ finālā. Tai pašā kārtā kanādietis Francois Tremble, arī sacensību uzvarētājs, uzstādīja Pasaules rekordu 40, 864. Nākamā ¼ kārta Haraldam ielozēja kanādieti Hamelinu Čārlzu, korejieti Kwak Young -Su un japāni Satoru Terao. Trešā starta pozīcija šādā konkurencē ne ko labu nesolīja. Un tādā pašā secībā arī viņi finišēja. Haraldam uzrādīja vēl labāku laiku, tikai nedaudz pietrūka, lai būtu ātrāks par 41 sekundi. Jauns Latvijas rekords 41,079. Arī šajā ¼ kārtā divas reizes krita Pasaules rekordi. Tremble finišēja ar laiku 40,756. Trīs skrējienus vēlāk dienvidkorejietis Sung Si Bak finišēja ar laiku 40,751. ½ finālā Tremble atbildēja ar 40,684. Punktu otrā pusfinālā pielika korejietis 40,651 un līdz ar to jauns Pasaules rekords. Finālā dienvidkorejieša kritiens iztraucēja šo divu atlētu spēkošanos.

500 m distancē mūsu Haraldam Silovam 11.vieta, kas ir viņa visaugstākais sasniegums karjerā 500 m distancē. Iespējams, ka šī vienpadsmitā vieta arī varētu dot kvotu 500 m distancē. Jēkabam Saulītim šajā distancē ir 49.vieta ar laiku 42,998 , Ansim Robam 69.vieta, laiks 43,648. Pavisam startēja 79 atlēti.

Dāmām ķīniete Wang Meng finālā uzvarēja divas kanādietes, uzstādot otro labāko laiku pasaulē 42,961. Evitai 47. vieta un rezultāts 46,098.