Sestdiena, 21.Septembris 2024. » Vārdadienas svin: Matīss, Modris, Mariss;

Haralds Silovs uzstāda jaunu Latvijas rekordu

Kristīne Fogele, 07.12.2009. 10:05

Kalgari Pasaules Kausa piektajā posmā ātrslidošanā 5000 m distancē Haralds Silovs izcīnīja  augsto 17.vietu ar jaunu Latvijas rekordu 6:22:43, iepriekšējo labojot par 5 sekundēm.

Vakar Kalgari piektajā Pasaules Kausā ātrslidošanā tika izcīnītas medaļas 500m un 5000m distancēs. 500m mūsu atlēts nestartēja. Par uzvarētāju vīru konkurencē kļuva korejietis Kyou-Hyuk Lee, kas distanci veica 34:28 sekundēs. Dāmām uzvarēja vāciete Jenny Wolf 37:21 sekundes. 5000 m sāka ar A divīzijas atlētiem, pavisam divdesmit ātrslidotāji sadalīti desmit pāros. Kā jau varēja gaidīt, uzvarēja holandietis, pasaules čempions un rekordists šai distancē Svens Krāmers 6:11:11, otrais krievu sportists Ivans  Skobrevs 6:13:19 un trešais vēl viens holandietis Bobs de Jongs 6:13:80. B divīzijas sacensības sākas trīs stundas vēlāk. Mūsu Haraldam Silovam tika ielozēts trešais skrējiens ar spāņu ātrslidotāju Asier Pena Iturria, kuru viņš apdzina par pusotru apli un uzstādīja cienījamu rezultātu 6:22:43. Šis rezultāts A divīzija dotu 11.vietu. Silova rezultāts ilgi turējās pirmais. Pavisam B divīzijā startēja 39 sportisti sadalīti divdesmit skrējienos. Tikai pieciem sportistiem sacensību pēdējos skrējienos izdevās uzlabot Haralda rezultātu.

17.vieta Pasaules kausā un uzrādītais laiks distancē ļauj domāt, ka mūsu atlēts varēt pārstāvēt Vakuveras Olimpiskās spēlēs tieši šo distanci. Pēdējos četrus apļus Haralds veica ar augošu ātrumu un pēdējais aplis bija viens no ātrākajiem distancē. Un pēc uzrādītā snieguma, varam cerēt, ka nākamajās sacensībās Haraldam izdotos šo rezultātu vēl uzlabot.

Šonakt Silovs izmēģināja vēl vienu distanci 1000 m. Viņa patreizējais rezultāts ir 1:11:07, lai iekļūtu starp trīsdesmit labākajiem, tas būtu jāuzlabo par sekundi.