Sestdiena, 21.Septembris 2024. » Vārdadienas svin: Matīss, Modris, Mariss;

Silovs Salt lake City B divīzijā izcīna 2. vietu

Edvīns Silovs, 13.12.2009. 18:56

Aizvadītajā ASV Salt Lake City 5 ESSENT ISU pasaules kausa posmā mūsu ātrslidotājs Haralds Silovs pirmo reizi savā karjerā stājās uz goda pjedestāla, B divīzijas 5000 m distancē izcīnot 2 vietu. Haralds distanci veica ar jaunu Latvijas rekordu 6:17:14 . Iepriekšējo pagājušo nedēļas nogalē uzstādīto rekordu laboja vairāk kā par 5 sekundēm. Sacensību kopvērtējumā augstā 12. vieta.

Sacensības uzsāka A divīzijas atlēti. Pavisam A divīzijā startēja 20 sportisti sadalīti 10 pāros. Par uzvarētāju kļuva itālis Olimpiskais čempions Enrico Fabris, kurš uzstādīja šis sezonas ātrāko laiku 6:06:06, otrais Holandietis Bobs De Jongs 6:08:78 un trešais krievs Ivans Skobrevs 6:10:58. Divas stundas vēlāk tika dots starts B divīzijas atlētiem, pavisam 27 ātrslidotāji. Haraldam Silovam tika dots uzdevums izslidot ātrāk par 6:20. Mūsu atlēts ar to tika veiksmīgi galā, distancē pareizi sadalot spēkus, un ar augošu ātrumu finišēja ar jaunu Latvijas rekordu 6:17:14. Ar šo rezultātu Haralds zaudēja tikai Holandiešu staerim Bobam De Vries 6:10:56 un ieņēma augsto 2. vietu, trešais Kazahstānas sportists Dmitrijs Babenko 6:23:56. Kopvērtējumā ar A grupas dalībniekiem Haraldam 12. vieta, kas ir augstākais sasniegums ātrslidošanā mūsu atlēta sportiskajā karjerā. Rezultāts varēja būt vēl ātrāks, ja Haraldu nebūtu patraucējis Japānas sportists, kurš atpalika un Silovam viņš bija jāapdzen pa ārpusi.

Ar šo rezultātu Haralds Silovs ir nodrošinājis Olimpisko kvotu 5000 m distancē .Kā arī vietu A divizijā nākamajās sacensībās . Šodien 19 :00 pēc Latvijas laika tiek dots starts 1000 m distancē. Domājams, ka arī šinī distancē Haralds Silovs krietni uzlabos savu rezultātu.