Svētdiena, 22.Septembris 2024. » Vārdadienas svin: Maigurs, Mārica, Māris;

„Liepājas Lauvas” revanšējas BK „Zemgale” basketbolistiem

Mārtiņš Kozlovskis, 13.01.2010. 09:32

Otrdien, 12. janvārī, Liepājas Olimpiskajā centrā savu trešo spēli LBL turnīrā pēdējās nedēļas laikā aizvadīja „Liepājas Lauvas” basketbolisti, kas grūtā cīņa ar rezultātu 76:64 revanšējās saviem nesenajiem pāridarītājiem BK „Zemgale” basketbolistiem.

Liepājniekiem šis 2010. gads nebija iesācies īpaši veiksmīgs. Vispirms, tika piedzīvots zaudējums Jelgavā BK „Zemgale” basketbolistiem ar rezultātu (74:84),bet dažas dienas vēlāk arī BK „Barons” basketbolistiem ar rezultātu (62:68).

Līdz ar to, atkāpšanās ceļa vairs nebija un „Lauvas” vairs nedrīkstēja zaudēt punktus pret „ņemamiem” pretiniekiem. Turklāt, liepājniekiem bija īpaši liela vēlme uzvarēt tieši šajā mačā un revanšēties par neseno zaudējumu Jelgavā.

Pateicoties veiksmīgajam Klāva Ansona sniegumam tas arī izdevās un pēc ilgāka pārtraukuma Liepājas basketbola klubam izdevās uzvarēt.

Spēles sākums tika iesākts diezgan bikli un rezultāts auga ļoti lēnām. Pirmās desmit minūtes noslēdzās ar nelielu mājinieku pārsvaru (11:9), taču otrās desmit minūtes laukumā veiksmīgāk darbojās „Lauvas”, kas vienubrīd ieguva pat 11 punktu pārsvaru – 33:22. Savukārt, lielajā pārtraukumā mājinieki devās pie plus 8 – 37:29.

Otrā puslaika pirmo pusi pārliecinošāk aizvadīja „Liepājas Lauvas”, turoties drošā attālumā (47:31), taču pēdējā ceturtdaļā notika negaidīts pavērsiens un nepilnas piecas minūtes pirms mača beigām Ilmārs Bergmanis ar tālmetienu samazināja rezultāta starpību vairs tikai līdz pieciem punktiem – 63:58.

Nepilnas trīs minūtes līdz ceturtdaļas beigām „Zemgales” basketbolisti spēja pietuvoties līdz minimumam – 64:63, taču tas arī bija viss un īstajā brīdī četrus pēc kārtas gūtus punktus guva Laimonas Kiselius, tādējādi, ļaujot liepājniekiem nedaudz uzelpot un beigu beigās uzvarēt pat ar 12 punktu pārsvaru – 76:64.

''Lauvas'' sastāvā veiksmīgu spēli aizvadīja Klāvs Ansons, kura rēķinā 25 punkti un 10 atlēkušās bumbas. Laimonas Kiseliuss - 12 punkti. Uģis Viļums šajā spēlē izcēlās ar 8 gūtajiem punktiem un interesanti, ka visu punktus spēlētājs guva tieši pēdējā pusotrā minūtē!!! Savukārt, pretiniekiem labākais ar 12 punktiem bija Salvis Mētra.

Šī liepājniekiem bija 8. uzvara čempionātā un tikpat uzvaras ir arī „Valmieras” basketbolistiem, taču viņiem ir spēle rezervē. Nākošā cīņa „Lauvām” būs Baltijas līgā pret jau pieminētajiem BK „Valmiera” basketbolistiem. Spēle norisināsies izbraukumā, šo sestdien, 16. janvārī, pulksten 18:30.

Savukārt, nākošo mājas spēli „Lauvas” aizvadīs 22. janvārī, kad Liepājas Olimpiskajā centrā viesosies pašreizējie LBL pastarīši BK „Ķeizarmežs” basketbolisti.