Svētdiena, 22.Septembris 2024. » Vārdadienas svin: Maigurs, Mārica, Māris;

„Liepājas Metalurgs” basketbolistēm ceturtā uzvara pēc kārtas

Mārtiņš Kozlovskis, 20.01.2010. 10:51

Otrdien, 19. janvārī, Liepājas Olimpiskajā centrā jau ceturto uzvaru pēc kārtas Latvijas Sieviešu Basketbola līgā izcīnīja „Liepājas Metalurgs” basketbolistes, kas pārliecinoši ar rezultātu 67:57 pārspēja „RTU/Merks” komandu.

Turnīra tabulā krietni labāka situācija bija viešņām, kuras ar izcīnītām deviņām uzvarām atradās pārliecinošā 3. vietā, savukārt, liepājnieces ar četrām uzvarām bija 5. vietā.

Turklāt, abās iepriekšējās savstarpējās komandu tikšanās reizēs nedaudz pārākas ir bijušas „RTU” spēlētājas. Vispirms, oktobra beigās Rīgā „RTU” uzvarēja ar 65:73, savukārt, decembra sākumā Liepājā „RTU” bija pārākas ar 69:77.

Taču šoreiz spēle izvērtās pilnīgi pretēji un „Metalurgs” basketbolistēm izdevās revanšēties, tādējādi izcīnot jau savu ceturto uzvaru pēc kārtas.

Maču labāk iesāka mājinieces, kuras ātri vien izvirzījās vadībā. Pēc pirmajām desmit minūtēm liepājniecēm bija septiņu punktu pārsvars (20:13), taču dodoties lielajā pārtraukumā komandas šķīra jau 16 punkti – 43:27.

Šķita, ka spēles liktenis jau ir izšķirts, taču pretinieces uzlaboja savu sniegumu ne tikai aizsardzībā, bet arī uzbrukumā, tādējādi, nedaudz pietuvojoties un pirms izšķirošās ceturtdaļas rezultāta starpība tika samazināta līdz 11 punktiem – 56:45.

Ceturtās ceturtdaļas vidū „RTU” spēlētājas pietuvojās vairs tikai sešu punktu attālumā (58:52), taču tas arī bija viss. Liepājnieces parādā nepalika un beigu beigās spēja nosargāt uzvaru – 67:57, tādējādi, būtiski iesaistoties cīņā par 3. vietu kopvērtējumā.

Uzvarētājām kārtējo lielisko maču aizvadīja LSBL decembra mēneša vērtīgākā spēlētāja Sabīne Niedola, kura šoreiz guva 33 punktus un izcīnīja 18 atlēkušās bumbas. Pa 11 punktiem guva Laura Pelše un Līga Zdanovska. Savukārt "RTU-Merks" rindās rezultatīvākā spēlētāja bija Daina Lazdeniece, kura guva 19 punktus.

Nākošās divas spēles „Metalurgs” meitenes aizvadīs izbraukumā. Vispirms, 26. janvārī, Cēsīs pret vietējo SK „Cēsis” komandu, bet pēc tam, 2. februārī, pret „TTT Juniorēm”.

Nākošā mājas spēle būs 13. februārī, kad Liepājas Olimpiskajā centrā viesosies „DU” komanda no Daugavpils.