
„Maratoni šogad notiek pateicoties degvielas uzpildes staciju Virši A atsaucībai, iedibinot jaunu tradīciju distanču slēpošanas entuziastiem. Līdz šim plašākam dalībnieku lokam tika piedāvāti slēpojumi ar aptuveni 15 km garu distanci, taču īsti slēpotāji būs gandarīti par iespēju pārbaudīt spēkus arī divreiz garākā distancē,” informē sacensību direktors Igo Japiņš.
”Uzsākta dalībnieku iepriekšēja pieteikšanās maratoniem mājas lapā www.velo.lv, SPORT 2000 veikalos Rīgā, Siguldā un Valmierā, aktīvās atpūtas centros reģionos (skat. sarakstu zemāk). Iepriekšējā pieteikšanās pirmajam posmam tiek slēgta ceturtdien, 11.februārī. Rīkotāji šogad vienā maratona posmā cer pulcināt ap 600 dalībniekus. Dalību maratonā jau apstiprinājuši tādi slēpošanas entuziasti kā alpīnists Juris Ulmanis un prestižā Vaasalopet izturības slēpojuma, Tartu maratona un "Arctic Circle Race" dalībnieks Ivars Sedlenieks.
Igo Japiņš, sacensību direktors: „Slēpošanas maratonu princips ir līdzīgs populārajiem SEB riteņbraukšanas velomaratoniem, kas notiek vairākos posmos. Slēpojumu mērķis ir radīt iespēju izturības sporta veidu cienītājiem regulāri trenēties un piedalīties sacensībās visa gada garumā. Šī ir lieliska iespēja uzturēt veselīgu un sportisku dzīves veidu arī ziemā, kad sportisko aktivitāšu ir salīdzinoši mazāk.”
Katrs slēpošanas maratona dalībnieks tiks nodrošināts ar numuru ar čipu, auzu putru ar ievārījumu un siltu tēju. Tāpat distancē būs ēšanas un dzeršanas punkti, nepieciešamības gadījumā tiks sniegta medicīniskā palīdzība. Balvas 1. – 3. vietu ieguvējiem 12 kategorijās, tehnisko palīdzību un slēpju sagatavošanu sacensībām nodrošinās sporta preču veikalu tīkls SPORT 2000
Dalību pasākumam var pieteikt interneta mājas lapā www.velo.lv un
SPORT 2000 veikalā Āzenes ielā 5, Rīgā, tālr. 67065632
SPORT 2000 veikalā Strēlnieku ielā 2, Siguldā, tālr. 67973615
SPORT 2000 veikalā Rīgas ielā 34, Valmierā, tālr. 64222744
Pļaviņu Tūrisma informācijas centrā, Daugavpils ielā 50, Pļaviņās, tālr. 22000981
Aktīvās atpūtas centrā „Vanagkalns”, Jaunpiebalgas pagastā, tālr. 25902905
Viesnīcā „Ērgļi”, Rīgas ielā 31, Ērgļos, tālr. 64871604
Smiltenes sporta centrā Pils ielā 2, Smiltenē, tālr. 64774836
Aktīvā tūrisma centrā „Eži” – Kr.Valdemāra ielā 1, Cēsīs, tālr. 64207263
Sacensību dienā no pl. 9:30 īdz pl. 11:30 sacensību reģistrācijas zonā.
Iepriekš piesakoties bērniem un jauniešiem līdz 18 gadu vecumam un pensionāriem maksa par dalību - 5 lati, pārējiem - 7 lati. Sacensību dienā dalības maksa - 10 lati.