Sestdiena, 21.Septembris 2024. » Vārdadienas svin: Matīss, Modris, Mariss;

"Liepājas Lauvas" pārspēj "Nevežis" basketbolistus

Mārtiņš Kozlovskis, 15.02.2010. 12:40

Svētdien, 14. februārī, trešo uzvaru MasterCard Baltijas Basketbola līgas ietvaros izcīnīja "Liepājas Lauvas" basketbolisti, kas spēlējot savās mājās pārspēja vienus no saviem sīvākajiem konkurentiem "Nevežis" basketbolistus ar rezultātu 85:63 (30:14, 7:11, 21:18, 27:20).

Gaidāmā cīņa solījās būt ļoti spraiga un interesanta, gluži tāpat kā iepriekšējā cīņā Lietuvā, kur mūsu basketbolisti tikai spēles izskaņā piekāpās „Nevežis” basketbolistiem ar 69:70.

Turklāt, abām komandām turnīra tabulā bija pa divām uzvarām, līdz ar to, šai spēlei bija milzīga loma galējam vietu sadalījumam noslēdzoties regulārajam čempionātam.

Kā vēlāk izrādījās, no gaidāmās līdzīgās cīņas nebija ne miņas, jo liepājnieki jau no pirmajām minūtēm apliecināja savu lielo vēlmi uzvarēt tieši savās mājās. Pēc Viļuma tālmetiena ceturtdaļas vidū rezultāts jau vēstīja 16:5 par labu "Lauvām", bet desmitminūtes beigās plus 16 - 30:14.

Otrās ceturtdaļas pirmajās minūtēs mājinieki pat ieguva 19 punktu pārsvaru, taču pamazām iespēlējās arī viesi. Pēdējās divās pirmā puslaika minūtēs punktus guva tikai viesi, tādējādi lielajā pārtraukumā "Liepājas Lauvas" pārsvars saruka līdz 12 punktiem - 37:25.

Trešā spēles ceturtdaļa tika aizvadīta diezgan līdzīgi. Lai arī viesi vienubrīdi spēja pietuvoties līdz 9 punktiem, taču īstajā brīdī tālmetienu realizēja Uģis Viļums, tādējādi, ļaujot nedaudz uzelpot mājiniekiem. Pēdējās desmit minūtes iesākās ar plus 15 (58:43) un pamazām kļuva skaidrs, ka uzvaru liepājniekiem neviens neatņems. Laukumā parādījās arī Artis Ate, Mareks Mejeris un Edmunds Tukišs un beigu beigās "Lauvas" izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 85:63.

Rezultatīvu sniegumu "Lauvām" nodemonstrēja Klāvs Ansons, kurš šajā mačā izcēlās ar 16 gūtiem punktiem. Savukārt, pretiniekiem labākais ar 18 punktiem bija komandas kapteinis Egidijus Dimša.

Pateicoties šajai uzvarai, "Lauvas" MasterCard BBL turnīra tabulā pakāpās vietu augstāk un šobrīd ar izcīnītām trijām uzvarām atrodas 9. vietā 10 komandu konkurencē.

Nākošās spēles "Lauvas" aizvadīs Latvijas Basketbola līgas ietvaros. Turklāt, pirmās divas cīņas tiks aizvadītas savās mājās jau nākošajā nedēļā. Vispirms, piektdien Liepājas Olimpiskajā centrā viesosies BK "Zemgale" basketbolisti, bet divas dienas vēlāk, svētdien, 21. februārī, "Lauvas" savās mājās eksaminēs BK "Valmiera" basketbolistus.