Sestdiena, 21.Septembris 2024. » Vārdadienas svin: Matīss, Modris, Mariss;

„Liepājas Lauvas” fārmklubam viegla uzvara pār „Tukuma SS”

Mārtiņš Kozlovskis, 22.02.2010. 16:31

Svētdien, 21. februārī, vienu no pēdējām Rietumu līgas regulārā čempionāta spēlēm savās mājās aizvadīja „Liepājas Lauvas 2” basketbolisti, kas ļoti viegli ar rezultātu 106:57 (28:19, 24:8, 28:12, 26:18) pārspēja „Tukuma Sporta skolas” komandu, tādējādi, nostiprinoties 1. vietā turnīra tabulā.

Rietumu līgas regulārais čempionāts strauji tuvojas tā noslēgumam un liepājniekiem līdz svētdienai vēl bija atlikušas spēlēt trīs spēles, turklāt, divas no tām Liepājas Olimpiskajā centrā. Vispirms, pret „Tukuma SS” un 5. martā pret „Kuldīgas” basketbolistiem.

Tukumnieki čempionātā līdz šim bija izcīnījuši tikai trīs panākumus, kas komandu ierindoja 9. vietā 10 komandu konkurencē, savukārt, liepājnieki bija pārliecinošā 1. vietā, čempionātā cīnoties bez zaudējumiem. Līdz ar to, par izteiktiem mača favorītiem tika uzskatīti mājinieki, neskatoties uz to, ka šajā spēlē nevarēja piedalīties tādi spēlētāji kā Mareks Mejeris, Arnolds Helmanis, Jurģis Muskats, Rolands Nārķis un Valter Košeļevs, kuriem tajā pašā laikā bija jāaizvada spēle jaunatnes basketbola līgā.

Maču apņēmīgāk iesāka „Liepājas Lauvas” jaunā maiņa, kas vadību spēlē pārņēma jau no tā sākuma un turpināja to palielināt ar katru nospēlēto minūti. Kopumā pirmais puslaiks aizritēja ļoti mierīgi un liepājnieki droši kontrolēja mača gaitu, bieži vien uzbrukumus noslēdzot ar efektīviem „slam dank”, kur vairakkārt izcēlās gan Edmunds Tukišs, gan Kristaps Frīdenbergs. Pēc pirmā puslaika plus 25 mājiniekiem - 52:27.

Laukuma saimnieki turpināja dominēt arī otrajā spēles pusē un galarezultātā „Liepājas Lauvas” fārmklubs izcīnīja ļoti pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 106:57, tādējādi, vēl vairāk nostiprinot savas pozīcijas turnīra tabulas augšgalā.

Rezultatīvu sniegumu liepājniekiem nodemonstrēja Artis Ate un Edmunds Tukišs, kuri šajā mačā guva, attiecīgi, 31 un 26 punktus. Savukārt, tukumniekiem labākais ar 14 punktiem bija Raivis Ozols.

Nākošo cīņu liepājnieki aizvadīs izbraukumā šo svētdien, 28. februārī, kad spēkosies ar „Talsu” basketbolistiem, kas turnīra tabulā atrodas 5. vietā. Savukārt, pēdējo Rietumu līgas regulārā čempionāta spēli „Lauvas” fārmklubs aizvadīs 5. martā, kad Liepājas Olimpiskajā centrā viesosies „Kuldīgas” basketbolisti.