Ceturtdiena, 19.Septembris 2024. » Vārdadienas svin: Verners, Muntis;

Latvijas vingrotāji nespēj kvalifcēties Pekinas olimpiskajām spēlēm

LETA, 05.09.2007. 18:00

Pasaules čempionātā vingrošanā pēc kvalifikācijas sacensībām neviens no Latvijas sportistiem nespēja iekļūt finālsacensībās, zaudējot cerības kvalificēties olimpiskajām spēlēm.
Savukārt Latvijas izlase komandu vērtējumā ierindojās pēdējā, 24.vietā. Lai garantētu vienu vietu olimpiskajās spēlēs, čempionātā bija jāiekļūst starp labākajām 18 izlasēm.

Latvijas vīriešu izlase kopumā savāca 336,025 punktus, bet 23.vietā finišējusī Kazahstāna nopelnīja 341,900 punktus. Ar 374,275 punktiem uzvaru izcīnīja Ķīnas valstsvienība.

Daudzcīņā no Latvijas vingrotājiem visveiksmīgāk startēja Dmitrijs Trefilovs, ar 85,600 punktiem ieņemot 59.vietu, Jevgēņijs Saproņenko nopelnīja 84,400 punktus un ierindojās 72.vietā, bet Jevgēņijs Zorins ar 83,525 punktiem ieņēma 81.vietu. Pārējie trīs Latvijas vingrotāji Vitālijs Kardašovs, Vitālijs Šnikers un Raimonds Končis nestartēja visās sešās disciplīnās.

Neviens no Latvijas sportistiem arī nespēja kvalificēties finālsacensībām individuālajās disciplīnās. Izlases spēcīgākais sportists Jevgēņijs Saproņenko savā spēcīgākajā disciplīnā atbalsta lēcienā nopelnīja 15,200 punktus, ar ko nebija pietiekami, lai kvalificētos finālam.

Pekinas olimpiskajās spēlēs pirmās 12.vietas ieguvušās komandas varēs startēt ar pilnu komandu. Komandas, kuras ieņēma 13.-15.vietu, uz olimpiskajām spēlēm sūtīs pa diviem sportistiem, bet 16.-18.vieta - pa vienam. Vieta olimpiskajās spēlēs būs garantēta arī visiem pasaules čempioniem, ja tie sacensībām iepriekš nebūs kvalificējušies.