Sestdiena, 21.Septembris 2024. » Vārdadienas svin: Matīss, Modris, Mariss;

Šodien Latvijas U20 sieviešu valstvienība sacentīsies ar Ukrainu

Maruta Eglīte, 17.07.2010. 13:38

Latvijas U20 sieviešu basketbola valstsvienība šodien plkst. 20:15 Eiropas čempionāta B grupas trešajā spēlē Grobiņas sporta centrā tiksies ar Ukrainu. Divas stundas agrāk laukumā izies Krievijas un Zviedrijas izlases.

Ukrainas lielākais panākums sieviešu basketbolā fiksēts pirms 15 gadiem, kad pieaugušo izlase ar Marinu Tkačenko priekšgalā uzvarēja Eiropas čempionātā. Basketbolu valstī tradicionāli ēnā atstājuši futbols un bokss, jaunatnes izlasēm nozīmīgu panākumu nav. Par spīti sistēmas trūkumam pēdējos gados Ukrainā izaugušas vairākas talantīgas jaunās basketbolistes, piemēram, Oleksandra Gorbunova un Oļesja Malašenko, kuras sākušas sekmigas karjeras Eiropā.

Komanda ir jauna, piecas spēlētājas, to skaitā trīs no četrām vadošajām basketbolistēm, dzimušas 1991. un 1992. gadā. Ukraina ir atlētiska vieniba ar spēcīgām uzbrucējām Malašenko, Dorogobuzovu un Malašenko, bet ārējo līniju saliedē komandas jaunākā spēlētāja, aizsardze Aļina Jagupova. Vienīgā ukraiņu centra spēlētāja Katerina Rimarenko laukumā nāk uz maiņu.

Pirmajā turnīra spēlē Ukraina trīs ceturtdaļas bija vadībā pret Krieviju, taču beigās komandai pietrūka spēka. Jagupova, Mazņičenko, Malašenko un aizsardze Bereziņeca laukumā pavadīja no 32 līdz 37 minūtēm, bet palīgā viņām nāca tikai Dorogobuzova, Rimarenko un epizodiski uzbrūkošā aizsardze Poļaņička. Ukrainietes izcīnīja 20 bumbas pie Krievijas groza un 9 reizes pārtvēra pretinieču piespēles, bet spēles beigās zaudēja precizitāti uzbrukumā, kā arī netika galā ar Krievijas tālmetienu kaskādēm.

*Ukrainas U20 sieviešu basketbola valstsvienība

tabula:Nr,Spēlētāja,Poz.,Augums/dz.g.,Dzimšanas vieta

4,Khalimonchuk Olga,U,185/1990,Odessa
5,Polyanychka Kateryna,A,180/1990,Ahtubinsk (RUS)
6,Iagupova Alina,A,180/1992,Dnepropetrovsk
7,Rykulska Nadiia,A,172/1991,Kiev
8,Matsko Krystyna,U, 181/1991,Ivano-Frankivsk
9,Maznichenko Olga,U,186/1991,Myrhorod
10,Dorogobuzova Kateryna,U,185/1990,Odessa
11,Gavryliuk Natalija,A,178/1990,Vinnytsa
12,Malashenko Olesia,U,188/1991,Kishinev (MDA)
13,Berezynets Yuliya,A,176/1990,Kiev
14,Ieremeichuk Ganna,A,185/1990,Rivne
15,Rymarenko Kateryna,C,188/1990,Simpheropol

Galvenais treneris Yevheniy Filozof
Treneris Leonid Tsay

Par Eiropas U20 sieviešu basketbola čempionātu

No 15. līdz 25. jūlijam Liepājā un Grobiņā notiks devītais Eiropas U20 sieviešu basketbola čempionāts A divīzijā (U20 European Championship Women), kurā par godalgām cīnīsies 16 labākās Eiropas komandas.

Latvijas valstsvienība treneru Mārtiņa Zībarta un Mudītes Zanderes vadībā spēlēs B apakšgrupā, kur sacentīsies ar Zviedrijas, Krievijas un Ukrainas izlasēm. Spēles ar Zviedriju un Krieviju notiks Liepājas Olimpiskajā centrā, savukārt sacensība ar Ukrainu risināsies Grobiņas sporta centrā

Trīs labākās B apakšgrupas komandas un trīs veiksmīgākās A apakšgrupas vienības iekļūs E grupā, no 19. līdz 21. jūlijam turpinot cīņu par četrām ceļazīmēm uz ceturtdaļfinālu

Eiropas U20 čempionāts ir otrās nozīmīgākās FIBA Europe rīkotās sacensības pēc Eiropas Sieviešu basketbola čempionāta (EuroBasket Women)