Sestdiena, 21.Septembris 2024. » Vārdadienas svin: Matīss, Modris, Mariss;

Latvija drāmā piekāpjas Krievijas basketbolistēm

Maruta Eglíte, 16.07.2010. 22:40

Piektdien, 16. jūlijā, savu otro U20 Eiropas basketbola čempionāta spēli Liepājas Olimpiskajā centrā aizvadīja Latvijas U20 sieviešu basketbola izlase, kas papildlaikā mača galotnē atzina Krievijas komandas pārākumu ar rezultātu 68:73.

Neskatoties uz vakardienas Latvijas izlases pārliecinošo uzvaru pār zviedrietēm, šī gaidāmā spēle pret krievietēm solījās būt ļoti spraiga un interesanta. Kā vēlāk izrādījās, šāds scenārijs arī piepildījās.

Spēle iesākās ļoti līdzīgi un vadībā pabija te viena, te otra komanda. Pirmās desmit minūtes noslēdzās ar 5 punktu pārsvaru viešņām – 17:22. Diemžēl liktenīga izrādījās spēles otrā ceturtdaļa, kuru laikā mūsu basketbolistes nespēja gūt ne groza, tādējādi lielajā atpūtā komandas jau šķīra 20 punkti – 17:37.

Trešo ceturksni jau labāk nospēlēja laukuma saimnieces un rezultātu izdevās nedaudz samazināt, taču joprojām pirms pēdējām desmit minūtēm rezultāts uz tablo vēstīja mīnus 15 – 40:55.

Īsta pakaļdzīšanās notika spēles pēdējās desmit minūtēs, kuru laikā mājinieces savām pretiniecēm ne tikai pietuvojās, bet spēja panākt arī izlīdzinājumu minūti pirms spēles pamatlaika beigām. Sekoja pagarinājums un tajā nedaudz vairāk veiksmes piederēja krievietēm, kuras šoreiz uzvaru no rokām neizlaida un galarezultātā sāpīgs, taču skaists zaudējums – 68:73.

Līdz ar to, rītdien mūsu izlases meitenēm ir gaidāma ļoti smaga un saspringta spēle pret ukrainietēm, kuras, savukārt, šodien itin viegli tika galā ar zviedrietēm. Šīs spēles uzvarētājs visticamāk ierindosies 2. vietā B grupas noslēgumā un iegūs tiesības spēlēt nākamajā kārtā. Rītdien spēle norisināsies Grobiņas sporta centrā pulksten 20:15. Biļetes uz spēli jau ir izpārdotas.

Eiropas U-20 čempionāts. B apakšgrupa (16. jūlijs)

„Latvija" – „Krievija" 73:68 (17:22, 0:15, 23:18, 19:4, 9:14)
Latvija: Klintsone 17, Krastiņa 15, Niedola 15, Šteinberga 10, Priede 7, Nīmane 4.