Sestdiena, 21.Septembris 2024. » Vārdadienas svin: Matīss, Modris, Mariss;

Šovakar Latvijas sieviešu basketbola izlase sacentīsies ar Poliju

Maruta Eglīte, 19.07.2010. 14:01

Šovakar plkst. 20:45 Liepājas Olimpiskajā centrā Latvijas U20 sieviešu basketbola valstsvienība turpinās cīņu Eiropas čempionātā, E grupas spēlē sacenšoties ar Poliju.

Kvalifikācijas kārtu Latvija un Polija sāk ar vienādu bilanci 1-1, nedaudz priekšā ir Francija un Krievija (2-0), bet E grupas pēdējās divas pozīcijas ieņem Ukraina un Nīderlande (0-2). Labāko kvartets pēc nākamajām trīs spēlēm kvalificēsies ceturtdaļfinālam, kur stāsies pretī F grupas četrām labākajām vienībām.

Polietes U20 Eiropas čempionātā A divīzijā piedalās sesto reizi. 2005. gadā Polija izcīnīja sudraba medaļas, taču nākamajā gadā izkrita uz B divīziju, kur pavadīja divus gadus. Pērn dzimtajā Gdiņā komanda spēlēja labi, ceturtdaļfinālā zaudēja Spānijai, bet cīņā par piekto vietu uzvarēja Vāciju un Turciju.

No 2009. gada sastāva balti – sarkano rindās ir Vācijā dzimusī uzbrucēja Klaudija Sosnovska, Itālijā dzimusī uzbrūkošā aizsardze Olīvija Tomjaloviča, uzbrucēja Paulina Ančaka un aizsardze – uzbrucēja Magda Kačmarska.

Polija turnīru sāka veiksmīgi, A apakšgrupas pirmajās divās spēlēs pieveicot Nīderlandi 72:57 un Bulgāriju 50:40. Trešajā dienā Baltā ērgļa zemes pārstāves pirmajā puslaikā sīvi pretojās Francijai. 25:34, bet pēc pārtraukuma "atdeva spēli". Otrā puslaika rezultāts 6:46 un summā zaudējums ar 49 punktu starpību 31:80.

Tomjaloviča un Sosnovska ar vidēji gūtiem 10,3 un 8,7 punktiem ir komandas līderes. Zem groziem aktīvākā ir uzbrucēja Malgožata Misjuka (26 izcīnītas bumbas,

turklāt 13 spēlē ar Franciju), bet centra spēlētājai Barbarai Skovronekai panākumi bijuši pieticīgāki (10). Otra centra spēlētāja Jagodka laukumā pavadījusi tikai sešas minūtes.

Komandai vāji veicies ar metienu realizāciju, pret Franciju precīzi bijuši tikai 11 no 52 metieniem (2p 8/36, 3p 3/16). Perimetrā ērti jūtas Tomjaloviča un Maruščaka, tālmetienus labprāt met arī Sosnovska, Ančaka un Markeviča.

Vienības pazīstamākā personība ir galvenais treneris Jaceks Viņņickis. 1967. gadā dzimušais speciālists šogad un pērn ar Eirolīgas klubu Gdiņas "Lotos" uzvarēja Polijas Sieviešu basketbola līgā PLKK, bet jūnijā parakstīja līgumu ar vīriešu klubu "PGE Turowa Zgorzelec". Tomjaloviča un Sosnovska aizvadītajā sezonā "Lotos" sastāvā spēlēja PLKK un Eirolīgā.

Polijas U20 sieviešu basketbola izlase

Nr Spēlētāja Poz. Augums/Gads Dzimš.v.
4 Romanek Magdalena U 182/1990 Zgierz
5 Maruszczak Justyna A 174/1990 Gorzow
6 Antczak Paulina U 183/1990 Poznan
7 Kaczmarska Magda AU 183/1990 Nisko
8 Krzyzaniak Milena A 165/1990 Ostrow Wielk.
9 Sosnowska Klaudia U 184/1990 Frankfurt am Main
10 Tomialowicz Oliwia A 178/1990 Santa Maria Capua Vetere
11 Cebulska Martyna A 168/1991 Ostrow Wielk.
12 Jagodka Anna C 192/1991 Krakow
13 Misiuk Malgorzata U 184/1991 Bialystok
14 Skowronek Barbara C 188/1990 Lesnica
15 Markiewicz Joanna u 185/1991 Olsztyn

Latvija nākamajās spēlēs – 20. jūlijā plkst. 20:15 Grobiņas sporta centrā mērosies spēkiem ar Franciju un 21. jūlijā plkst. 20:45 Liepājas Olimpiskajā centrā tiksies ar Nīderlandi. Visas Latvijas izlases spēļu tiešraides, kā arī abi ½ fināli, bronzas un zelta medaļu spēles redzamas kanālā Viasat Sport Baltic.

Čempionāta ģenerālsponsors ir "Latvijas Mobilais telefons", sponsori – "Valsts sportam", "Rīgas piena kombināts", un minerālūdenis "Vichy". Sacensību mediju partneri ir Latvijas Basketbola savienības interneta vietne Basket.lv, portāli draugiem.lv/basket un Sportacentrs.com .

Par Eiropas U20 sieviešu basketbola čempionātu

No 15. līdz 25. jūlijam Liepājā un Grobiņā notiks devītais Eiropas U20 sieviešu basketbola čempionāts A divīzijā (U20 European Championship Women), kurā par godalgām cīnīsies 16 labākās Eiropas komandas.

Latvijas valstsvienība treneru Mārtiņa Zībarta un Mudītes Zanderes vadībā spēlēs B apakšgrupā, kur sacentīsies ar Zviedrijas, Krievijas un Ukrainas izlasēm. Spēles ar Zviedriju un Krieviju notiks Liepājas Olimpiskajā centrā, savukārt sacensība ar Ukrainu risināsies Grobiņas sporta centrā

Trīs labākās B apakšgrupas komandas un trīs veiksmīgākās A apakšgrupas vienības iekļūs E grupā, no 19. līdz 21. jūlijam turpinot cīņu par četrām ceļazīmēm uz ceturtdaļfinālu

Eiropas U20 čempionāts ir otrās nozīmīgākās FIBA Europe rīkotās sacensības pēc Eiropas Sieviešu basketbola čempionāta (EuroBasket Women).