Sestdiena, 21.Septembris 2024. » Vārdadienas svin: Matīss, Modris, Mariss;

Latvijas šahisti aizvadījuši pasaules junioru čempionātu

Kaspars Migla, 16.08.2010. 23:08

Šodien Polijas mazpilsētā Hotovā noslēdzies 49.pasaules junioru čempionāts šahā. Pēc astoņu gadu pārtraukuma tajā startēja arī Latvijas pārstāvji - Toms Kantāns (2343) un Katrīna Šķiņķe (2237).

Zēniem 121 dalībnieka konkurencē Kantāns ar 6 punktiem 13 partijās ieņēma 78.vietu, savukārt starp meitenēm (81 dalībniece) Šķiņķe ar 7,5 punktiem palika 21.vietā. Zelta medaļas izcīnīja Dmitrijs Andreikins (Krievija) un Anna Muzičuka (Slovēnija).

Pasaules junioru čempionātos var startēt šahisti līdz 20 gadu vecumam. Atšķirībā no Eiropas un pasaules jauniešu čempionātiem šeit nav iedalījuma pa vecuma grupām, un visi spēlē vienā kategorijā neatkarīgi no gadu skaita. Tādēļ jāatzīmē, ka 1994.gadā dzimušais Kantāns bija pat četrus gadus jaunāks par vairākiem saviem pretiniekiem, un arī 1991.gadā dzimusī Šķiņķe sastapās ar vecākām sāncensēm.

Latvijas dalībnieki pēdējo reizi šādā čempionātā startēja 2001.gadā, kad turnīrā Grieķijā piedalījās Arturs Neikšāns un Dana Reizniece. Par pasaules junioru čempionātu uzvarētājiem savulaik kļuvuši četri pasaules čempioni - Boriss Spaskis, Anatolijs Karpovs, Garijs Kasparovs un Višvanatans Anands.