Šaha olimpiāde ir viens no visplašāk pārstāvētajiem sporta pasākumiem pasaulē un arī šogad vīriešu konkurencē spēkiem mērojās 149 (!), bet sieviešu konkurencē - 115 dažādu valstu izlases. Olimpiādē tika aizvadītas 11 spraigas cīņas. Latvijas vīriešu un sieviešu izlases sacensību laikā spēlēja kā ar rangā krietni spēcīgākām izlasēm (sieviešu izlase tikās pat ar olimpiskajām vicečempionēm no Ķīnas), tā arī ar līdzīga līmeņa un vājākām komandām, taču rezultātā sieviešu izlase ierindojās 31. vietā, bet vīriešu izlase - 69. vietā. 1. vietu sieviešu konkurencē izcīnīja Krievijas, bet vīriešu konkurencē – Ukrainas komanda.
Lai arī olimpiādes pamatmērķis ir noskaidrot labākās valstu izlases kopumā, olimpiādes laikā tiek izcīnītas arī individuālās olimpiskās medaļas. Vairāki Latvijas izlases pārstāvji (lielmeistares – Ilze Bērziņa un Laura Rogule, starptautiskā meistare Katrīna Šķiņķe, kā arī Fide meistars Toms Kantāns) uzrādīja labu individuālo sniegumu, ierindojoties labāko divdesmitniekā starp pārējiem sava galdiņa pārstāvjiem. Taču īpaši veiksmīgi šo olimpiādi aizvadīja Ilze Bērziņa, kura, spēlējot pie 3. galdiņa, izcīnīja augsto 3. vietu un olimpisko bronzas medaļu. Bērziņa spēlēja visas 11 partijas (atšķirībā no konkurentēm, kuras vismaz 1 vai 2 spēles atpūtās) un izcīnīja 9 punktus no 11 iespējamiem. Bērziņas kontā ir 7 uzvaras, 4 neizšķirti un neviens zaudējums. Pieveikta tika pat spēcīgā Ķīnas izlases pārstāve, lielmeistare Zhao Xue. Ar šādu sniegumu Bērziņai izdevās pat atstāt aiz sevis pašreizējo sieviešu čempioni Aleksandru Kosteņuku.
Latvijas Šaha Federācija izsaka pateicību Izglītības un zinātnes ministrijai par piešķirto finansējumu (Ls 5000 apmērā) Latvijas izlašu dalībai šaha olimpiādē, taču atgādina, ka vēl dažas nedēļas pirms olimpiādes sākuma izlašu dalība šajā nozīmīgajā pasākumā bija zem jautājuma zīmes. Diemžēl finanšu līdzekļu meklēšanas laikā Federācija bija pat spiesta iesūdzēt tiesā Izglītības un zinātnes ministriju, tajā brīdī saskatot to kā vienīgo iespēju iegūt dalībai olimpiādē tik ļoti nepieciešamos līdzekļus.
Ņemot vērā vispārējo pašreizējo situāciju Latvijas šahā un ļoti minimālo valsts atbalstu, kura rezultātā praktiski visi šahisti vienlaicīgi ar sportista karjeru ir spiesti pelnīt naudu algotā darbā, bronzas medaļas iegūšana ir liels brīnums, kas uzskatāmi parāda šahistu talantu. Federācija ir pārliecināta, ka lielāka atbalsta gadījumā un iespējas sniegšanā sportistiem pievērsties tieši šaha karjerai, izlases laika gaitā varētu ievērojami uzlabot arī kopējos komandu rezultātus un atjaunot bagātās Latvijas šaha tradīcijas.