Piektdiena, 27.Decembris 2024. » Vārdadienas svin: Inita, Elmārs;

Latvijā darbību ir uzsākusi ceturtā ķīniešu vingrošanas skola

Gatis Kreceris, 01.11.2007. 19:43

Latvijā pavisam nesen, augusta beigās, ir izveidota jauna un neatkarīga LATVIJAS ĶĪNIEŠU VINGROŠANAS SKOLA (sportiskā ušu), kuras mērķis ir popularizēt ušu kā sporta veidu, sagatavot augsta līmeņa sportistus, piedalīties kā vietējā, tā arī starptautiska mēroga sacensībās un organizēt dažāda veida pasākumus, nometnes, paraugdemonstrējumu programmas, kā arī seminārus un lekcijas.
Latvijā darbību ir uzsākusi ceturtā ķīniešu vingrošanas skola

Lai cik tas arī dīvaini nebūtu Latvijā jau eksistē 3 ušu sporta skolas, kas priekš mazās Latvijas ir visnotaļ daudz. Jau no 27. augusta ušu skolu skaits ir palielinājies vēl par vienu un tagad Latvijā darbību ir uzsākusi ceturtā Ķīniešu vingrošanas skola. Divi šā sporta entuziasti Uldis Ūdris un Dainis Višķers realizēja ilgi lolotu sapni un kopīgiem spēkiem atvēra jau pieminēto Latvijas Ķīniešu vingrošanas skolu.

Kāpēc skolai tika izvēlēts tieši šāds nosaukums?

Latvijas ķīniešu vingrošanas skola – skolas nosaukumā nav ietverts vārds ušu, bet tās pamatā ir tieši sportiskais ušu. Tas ir izskaidrojams ar to, ka vairumam nav skaidrības par to, kas slēpjas aiz šī vārda – ušu (wushu). Šis nosaukums patiešām slēpj sevī daudz vairāk nekā var iedomāties. Piemēram, Jūs varat aiziet uz trīs skolām, kuras savos nosaukumos ietver vārdu ušu, bet viena no tām pasniedz ķīniešu boksu (saņ da/san šou – kas ir reāla kontakta cīņa), otra tradicionālo ušu (kur, protams, ir ļoti daudz stilu un īpatnības, bet kas ir vērsts uz reālu cīņas pielietojumu un darbu ar savu iekšējo enerģiju), bet trešā pasniedz sportisko ušu (dinamisku, ātru, akrobātisku un ļoti skatāmu sporta veidu – bet kurā ir arī daudz elementu, kuriem cīņā nav reāla pielietojuma). Viens nosaukums, bet trīs dažādu virzienu skolu. Šāda veida neskaidrība var cilvēkiem likt vilties, tāpēc skolas dibinātāji precizēja savas skolas nosaukumu – LATVIJAS ĶĪNIEŠU VINGROŠANAS SKOLA, kuras pamatā ir sportiskais ušu.

UŠU ir...

Ušu/Wushu ( 武術 vai 武术; pinyin: wushu ) burtiski tulkojot no ķīniešu valodas nozīmē „karavīra” jeb „cīņas māksla”. Šo vārdu bieži izmanto līdzīgi kā populāro terminu kung fu, apzīmējot tieši ķīniešu kara mākslas, bet Ķīnā tas tiek izmantots apzīmējot jebkuru cīņas mākslu. Lai apzīmētu mūsdienu Ķīniešu cīņas mākslas, kuras tiek izmantotas vairs tikai paraugdemonstrējumos un sacensībās pārsvarā izmanto terminus: wushu, modern wushu (modernais ušu), vai contemporary wushu (mūsdienu ušu).

Mūsdienu ušu sastāv no divām disciplīnām: taolu (套路 – tulkojams kā komplekss, formas), un sanshou (散手 – ķīniešu bokss, sparings). Tieši taolu parasti dēvē par ušu (wushu), bet ar terminu sanshou apzīmē vienīgi sparinga disciplīnu.

Pazīstamākie ušu (wushu) personāži

Jet Li (李連杰) – iespējams, pats slavenākais ušu sportists pasulē. Viņš sāka nodarboties ar sportisko ušu un ieguva ievērību uzvarot piecas reizes Ķīnas nacionālajās ušu sacensībās kā Pekinas ušu izlases dalībnieks. Vēlāk viņš tika uzaicināts filmēties filmā Šaolinas templis. Vairāki no viņa komandas biedriem arī filmējās kopā ar Jet Li, jo īpaši senajās filmās.

Wu Jing (吳京) – Ķīniešu aktieris, kurš tika nosūtīts uz Pekinas sporta institūtu kad viņam bija 6 gadi. Tieši tāpat kā Jet Li (Džets lī) viņš pārstāvēja Pekinas ušu komandu un piedalījās nacionālā līmeņa sacensībās. Gan viņa tēvs, gan vectēvs arī bijuši cīņas mākslu praktizētāji.

Tiem, kuriem ir radusies interese par šo sportu un vēlme to izmēģināt sīkāku informāciju meklējiet www.wushusport.lv
 

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV