"Ventspils" piekāpjas Ķelnes "99ers"

LETA, 09.01.2008. 09:35

Otrdien ULEB kausa izcīņas astotās kārtas spēlē "Ventspils" basketbolisti ar rezultātu 76:84 (16:25, 20:18, 17:19, 23:22) izbraukumā zaudēja Vācijas vienībai Ķelnes "99ers".
"Ventspils" komandas labā 18 punktus guva Džastins Lavs, bet 13 punktus Džimijs Baksters. "99ers" komandā ar 17 gūtajiem punktiem izcēlās Emanuels Makilrojs.

Pirmajā ceturtdaļā Ķelnes komanda izvirzījās vadībā ar 9:3, bet ceturtdaļas turpinājumā mājinieku pārsvars vienubrīd sasniedza 11 punktus - 23:12.

Ļoti veiksmīgi Ķelnes komanda nospēlēja otrās ceturtdaļas pirmo pusi, kurā tai izdevās savu pārsvaru palielināt līdz 15 punktiem - 36:21, tomēr līdz pirmā puslaika noslēgumam "Ventspils" komandai izdevās pietuvoties līdz 36:43.

Trešās ceturtdaļas sākumā "Ventspils" panāca izlīdzinājumu 43:43. Ilgāku laiku izdevās turēties līdzās, tomēr līdz ceturtdaļas noslēgumam Ķelnes komanda panāca deviņu punktu pārsvaru - 62:53.

Ceturtajā ceturtdaļā "Ventspils" komandai izdevās pietuvoties līdz sešiem punktiem - 70:76, taču mājinieki noslēdza maču savā labā ar 84:76.

"Ventspils" komanda pirmajā mačā B apakšgrupā ar 79:87 savā laukumā piekāpās grupas galvenajiem favorītiem "Besiktas", bet pēc tam viesos Portugālē pārliecinoši ar 92:68 uzvarēja "Ovarense Aerosoles". Trešajā spēlē "Ventspils" savā laukumā ar 88:73 pārspēja Vācijas vienību Ķelnes "99ers", ceturtajā spēlē ar rezultātu 81:71 savā laukumā uzvarēja Francijas komandu "Elan Chalon", bet piektajā mačā izbraukumā ar 76:70 pieveica Serbijas klubu FMP.

Otro apli "Ventspils" uzsāka ar zaudējumu pagarinājumā 77:84 izbraukumā ar Turcijas klubu "Besiktas", bet septītās kārtas spēlē ar rezultātu 92:67 savā laukumā parspēja "Ovarenese Aerosoles" komandu no Portugāles.

Kopumā šosezon ULEB kausa izcīņā piedalās 54 komandas no 25 valstīm, kas ir sadalītas deviņās apakšgrupās. Tas ir visaptverošākais basketbola turnīrs Eirokausu vēsturē.

Pēc divu apļu turnīra aizvadīšanas katras grupas trīs spēcīgākās komandas, kā arī piecas labākās ceturto vietu ieguvējas iekļūs "play off" turnīrā. "Play off" turnīrā divās kārtās tiks noskaidrotas astoņas komandas, kas no 10.aprīļa līdz 13.aprīlim Turīnā finālturnīrā cīnīsies par ULEB kausu.