"Vefiņš" paliek parādā "Ventiņiem"

Gatis Kreceris, 08.02.2008. 22:39 | komentāri (1)

Piektdien, Olimpiskajā Sporta centrā Latvijas Basketbola Līgas spēlē tikās „VEF Rīga” un BK „Ventspils” basketbolisti. Uzvaru ar 76:57 izcīnīja Latvijas vicečempioni „Ventspils”. Uzvarētājiem ar 19 gūtajiem punktiem izcēlās Aigars Vītols.

Pirms šīs spēles abas komandas vienreiz jau savā starpā šosezon bija tikušās, kurā BK „Ventspils” savās mājās par mata tiesu izglābās no zaudējuma. Mačs, kurš norisinājās pērnā gada 20. oktobrī noslēdzās ar 75:70.

Savos pēdējos LBL mačus abas komandas aizvadījušas ar mainīgām sekmēm. BK „Ventspils” pēdējā spēlē ar 99:62 apspēlēja otru Kurzemes vienību „Liepājas Lauvas”, savukārt „vefiņš” pavisam nesen 1. februārī ar 87:106 piekāpās Rīgas „baroniem”.

Spēles pirmajā ceturksnī „ventiņi” darbojās krietni meistarīgāk par mājiniekiem, kuri pēc aizvadītām 10 minūtēm atradās vadībā ar 9 punktiem, 20:11.

Otrajā ceturtdaļā „vefiņam” pagalam neveicās ar pretinieka groza iekarošanu, kā rezultātā kurzemnieki varēja doties atpūtā pie solīdā + 17, 37:20.

Pēc pārtraukuma mājinieki veiksmīgi darbojās laukuma abos galos un pievilka līdz -1, taču ceturtdaļas izskaņā nedaudz vairāk paveicās „Ventspils” spēlētājiem. Pēc nospēlētām 30 minūtēm rezultāts bija 48:42.

Izšķirošajā desmitminūtē viesi pilnībā nosvēra svara kausus savā pusē un galarezultātā kurzemnieki uzvaru izcīnīja pārliecinoši ar 76:57.

Uzvarētājiem 19 punktus guva Aigars Vītols, savukārt Džastina Lava kontā 10 punkti. „VEF Rīga” sastāvā 15 punktus guva Maksims Šeleketo, 9 Jānis Gailītis.

Turnīra tabulā BK „Ventspils” ar 8 spēlēs izcīnītām 7 uzvarām un 1 zaudējumu atrodas 3. vietā, bet „VEF Rīga” komandai pēc šī zaudējuma bilance ir negatīva 15 mačos 7 panākumi, kā arī 8 zaudējumi.