BK "Ventspils" piekāpjas "Liepājas lauvām"

LETA, 22.02.2008. 22:10

Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmās divīzijas spēlē piektdien "Liepājas lauvas" izbraukumā ar rezultātu 102:99 (23:32, 30:27, 21:13, 13:15, 15:12) pagarinājumā pārspēja pagājušās sezonas vicečempionus "Ventspils" komandu, bet par mača varoni kļuva Liepājas komandas spēlētājs Mareks Jurevičus, kurš izlīdzināja rezultātu pamatlaika beigās, kā arī guva uzvaru nesošo trīspunktu metienu pagarinājumā.
Kopumā Liepājas komandas labā Jurevičus guva 36 punktus, no kuriem deviņi tika gūti pagarinājumā. Vēl basketbolists mača gaitā realizēja arī visus četrus trīspunktu metienus. 18 punktus "Liepājas lauvu" labā guva Klāvs Ansons, turklāt izcīnīja arī 12 atlēkušās bumbas. "Ventspils" komandā 19 punktus guva Džastins Lavs, bet Akina Akingbalas ieguldījums bija 14 punkti un 12 atlēkušās bumbas.

Pirmo ceturtdaļu labāk aizvadīja "Ventspils" komanda, kura iekrāja deviņu punktu pārsvaru - 32:23. Arī visu otro ceturtdaļu vadībā atradās "Ventspils", pēc pirmā puslaika ejot atpūtā ar sešu punktu pārsvaru - 59:53.

Trešajā ceturtdaļā Liepājas komanda ne tikai spēja rezultātu izlīdzināt, bet arī izvirzīties vadībā - 74:72. Mača ceturtā ceturtdaļa risinājās punkts punktā. 12 sekundes pirms mača beigām Raimonds Gabrāns vadībā ar 87:85 izvirzīja "Ventspils" komandu, tomēr atlikušajā laikā Jurevičus prata panākt neizšķirtu.

33 sekundes pirms pagarinājuma beigām rezultāts bija neizšķirts 99:99. "Ventspils" uzbrukumā kļūdījās Džastins Lavs, bet par mača galveno varoni Liepājas komandā kļuva Jurevičus, kurš sekundi pirms mača beigām iemeta trīspunktu metienu, nodrošinot uzvaru "Liepājas lauvām" ar 102:99.

LBL pirmās divīzijas kopvērtējumā "Ventspils" komandai deviņās spēlēs ir septiņas uzvaras, bet "Liepājas lauvām" 14 mačos ir septiņi panākumi.