Politiķiem, kuri plāno augustā apmeklēt spēļu atklāšanas ceremoniju, vajadzētu pārskatīt savu lēmumu, Vācijas radio teica Peterings, piebilstot, ka viņš nenoliedz arī plašāka boikota iespēju.
"Ir pāragri sacīt, kā viss beigsies, taču ir jāpatur atvērtas visas iespējas," otrdien intervijā radiostacijai "Deutschlandfunk" teica Peterings.
Peterings, kurš ir Vācijas kancleres Angelas Merkeles konservatīvās Kristīgi demokrātiskās savienības (CDU) biedrs, kritizēja Ķīnas reakciju uz mūku vadītajiem protestiem Tibetā.
"Mēs nevaram piekrist tam, kas notiek Tibetā. Ķīniešiem tas jāsaprot," teica Peterings un piebilda, ka represijas un izteiksmes brīvības ierobežojumi ir jāizbeidz, lai olimpiskās spēles būtu veiksmīgas.
"Mums jādod signāls Pekinai," viņš sacīja.
Protesti pret Ķīnu pārsvalsdi Lasā piektdien izvērtās vardarbībā, un Indijā dzīvojošie trimdinieki no Tibetas teikuši, ka bojā gājuši līdz 80 cilvēku.
Savukārt Ķīnas premjers Veņs Dzjabao apsūdz trimdā dzīvojošo Tibetas garīgo līderi Dalailamu nemieru organizēšanā, ko viņš pats gan noliedz.
Dalailama, kurš aizbēga uz Indiju 1959.gadā, apgalvo, ka vēlas Tibetai autonomiju Ķīnas sastāvā, nevis pilnīgu neatkarību.
Merkele līdz ar citiem Rietumu līderiem aicinājusi Pekinu izrādīt savaldību, taču nav aicinājusi klaji boikotēt olimpiskās spēles.