Ventspilnieki revanšējas "armījniekiem"

Gatis Kreceris, 20.03.2008. 22:32 | komentāri (4)

Ceturtdien Latvijas Basketbola līgas spēlē savā starpā tikās Latvijas čempioni „ASK Rīga” un BK „Ventspils” basketbolisti. Mačā, kurš tika aizvadīts „Arēnā Rīga” ar rezultātu 69:58 triumfēja „Ventiņi”. Spēles rezultatīvākais spēlētājs ar 18 gūtajiem punktiem bija „kurzemnieks” Džimijs Baksters.

Nedēļas laikā abām komandām šis ir jau otrais mačs. Toreiz Baltijas Basketbola līgas turnīra ietvaros uzvaru ar 61:59 uzvaru izcīnīja „armijnieki”.

Laukuma saimnieku starta pieciniekā devās: Valters, Sanderss, Miledžs, Jahovičs un Bramlets, savukārt ventspilnieku pirmajā pieciniekā izgāja: Skirmants, Vītols, Helmanis, Gabrāns un Baksters.

Jau no spēles pirmajām epizodēm veiksmīgāk laukumā darbojās „Ventiņi”, kuri ne tikai labi tika galā ar laukuma saimniekiem spēlējot aizsardzībā, bet arī augstu procentu uzbruka. Pēc pirmajām 10 minūtēm dubults pārsvars 26:13 piederēja kurzemniekiem.

Otrajā ceturtdaļā spēle ritēja līdzīgi, pat nedaudz veiksmīgāk spēlēja „armijnieki”, taču būtiski samazināt rezultāta starpību samazināt tiem neizdevās un pēc pirmā puslaika + 9, 42:33 BK „Ventspils”.

Pēc aizvadītām 20 minūtēm savās komandās rezultatīvākie spēlētāji bija Baksters un Valters, kuri attiecīgi guva 10 un 7 punktus.

Otrajā puslaikā laukumā pilnībā dominēja kurzemnieki, kur ceturtās ceturtdaļas vidusdaļā „Ventiņi” bija panākuši jau + 22, 69:47. Turpinājumā viesi savus apgriezienus samazināja, kā rezultātā „ASK Rīga” nedaudz pievilka un spēli noslēdza ar – 11, 58:69.

„ASK Rīga” - BK „Ventspils” 58:69 (13:26, 20:16, 12:16, 13:11)

Lielisku spēlei (īpaši pirmajā spēles daļā) aizvadīja Džimijs Baksters, kurš savāca 18 punktus, savukārt 13 punktus guva Uvis Helmanis, 12 Akselis Vairogs, bet 11 punkti Aigara Vītola kontā. Zaudētājām Smiļjans Pavličs guva 11 punktus, bet Sandis Valters 9.