"Barons/LMT" FIBA kausu vedīs uz Latviju

Gatis Kreceris, 20.04.2008. 22:18 | komentāri (4)

Svētdienas vakarā par FIBA Eiropas kausa izcīņas ieguvējiem tika kronēti “Barons/LMT” komandas basketbolsiti, kuri turnīra finālmačā, intriģējošā cīņā ar 63:62 uzvarēja "Dexia Mons Hainaut" vienību no Beļģijas. Par visa turnīra vērtīgāko spēlētāju tika nosaukts Ģiedrjs Gusts.

Spēles pirmajā ceturksnī pārliecinoši dominēja “baroni”, kuri notikumus kontrolēja laukuma abos galos. Pirmajām 10 minūtēm noslēdzoties rezultāts bija 23:15. Otrajā desmitminūtē cīņa bija izlīdzinājusies un spēle ritēja līdzīgi, tomēr pirms došanās atpūtā “Barons/LMT” atradās vadībā ar 35:28. Pēc pirmā puslaika rezultatīvākie spēlētāji bija Gusts un Konlans, kuri attiecīgi bija guvuši 11 un 9 punktus.

Trešajā ceturtdaļā “baronam” neaizgāja spēle uzbrukumā un tika zaudēta spēle pie sava groza, ka rezultātā pirms izšķirošās desmitminūtes tikai +3, 52:49. Ceturtajā ceturtdaļā “Barons/LMT” savā stilā lika pakutināt nervus visiem savas komandas līdzjutējiem. “Baroni” nokļuva zaudētāju lomā ar 54:58, taču mača izskaņā mūsu spēlētāji bija meistarīgāki un līdz ar to atspēlējās, un izcīnīja kāroto FIBA kausu. Galarezultātā uzvara ar minimālu pārsvaru 63:62.

Barons/LMT” - "Dexia Mons Hainaut" 63:62 (23:15, 12:13, 17:21, 11:13)

Uzvarētājiem ar 17 punktiem rezultatīvākais spēlētājs bija Ģiedrjs Gusts, bet 13 punkti Armanda Šķēles kontā. Zaudētājiem Treviss Konlans un Neits Reinkings guva pa 13 punktiem.

Finālturnīra simboliskajā pieciniekā tika iekļauti 2 “Barons/LMT” spēlētāji, Ģiedrjs Gusts un Demetrius Aleksanders, bet par visa turnīra vērtīgāko spēlētāju atzina Gustu.

Pēdējo reizi no Latvijas klubiem Eiropas kausu tālajā 1960. gadā izcīnīja “ASK Rīga” basketbolisti.