LBL pirmajā pusfināla spēlē "ASK Rīga" pārliecinoši uzvar "Ventspils"

LETA, 03.05.2008. 09:00 | komentāri (1)

Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla sērijas pirmajā spēlē piektdien pašreizējā čempionvienība "ASK Rīga" ar 91:77 (32:26, 15:13, 30:18, 14:20) pārspēja "Ventspils" komandu, sērijā izvirzoties vadībā ar 1-0.

Rezultatīvākais spēlētājs ar 18 punktiem uzvarētājiem bija Gatis Jahovičs, kurš izcīnīja arī deviņas atlēkušās bumbas un izdarīja sešas rezultatīvas piespēles, bet 17 punktus guva Arnis Vecvagars.

Savukārt "Ventspils" rindās ar 15 punktiem izcēlās Akins Aingbala, bet 11 punktus guva Džimijs Baksters.

Spēles pirmajās minūtēs ritēja līdzīga cīņa, tomēr pirmās ceturtdaļas izskaņā "ASK Rīga" veica pirmo izrāvienu, pusotras minūtes laikā no rezultāta 24:24 panākot 30:24. Ceturtdaļa noslēdzās 32:26 "ASK Rīga" labā.

Otrajā ceturtdaļā rīdzinieki spēja noturēt vairāku punktu pārsvaru (37:33 un 42:37), kā arī sekmīgāk nospēlēja puslaika izskaņu, esot vadībā ar 47:39. Pēc puslaika jau 12 punktus "ASK Rīga" labā bija guvis Vecvagars.

Lūzumu čempioni panāca trešajā ceturtdaļā, kad vispirms guva sešus punktus pēc kārtas, panākot 52:39. Pēc pārtraukuma "Ventspils" labā pirmos divus punktus guva Baksters, tomēr "ASK Rīga" turpināja izrāvienu, palielinot pārsvaru līdz 19 punktiem - 60:41. Turpinājumā rezultāts būtiski nemainījās. Lielāko pārsvaru "ASK Rīga" sasniedza pēdējās ceturtdaļas sākumā - 80:59.

Tikai pēdējā minūtē "Ventspils" spēja pietuvoties, no 71:91 panākot 77:91.

Nākamā spēle notiks 5.maijā.

Otrajā pusfinālā "VEF Rīga" komanda tiksies ar "Barons"/LMT basketbolistiem. Pusfinālā cīņas norisināsies līdz vienas komandas trijām uzvarām.

Pusfināla pāru uzvarētāji iekļūs finālā, kur cīnīsies līdz četrām uzvarām. Šajās sacensībās pirmā spēle norisināsies trešdien, 14.maijā, otrā cīņa notiks piektdien, 16.maijā, trešais mačs notiks svētdien, 18.maijā, komandu ceturtā savstarpējā spēle notiks trešdien, 21.maijā, bet pēc tam komandas nepieciešamības gadījumā tiksies arī svētdien, 25.maijā, trešdien, 28.maijā un piektdien, 30.maijā.