"Baroni" iesoļo finālā

Gatis Kreceris, 07.05.2008. 20:53 | komentāri (3)

Trešdien Latvijas Basketbola līgas finālā iekļuva “Barons/LMT” komanda, kura pusfināla sērijas trešajā spēlē ar rezultātu 102:83 pārspēja “VEF Rīga” vienību. Sērijā līdz 3 uzvarām „Barons/LMT” bija pārāki ar 3:0.

„Barons/LMT” sākumsastāvā devās: Adomaitis, Aleksanders, Bērziņš, Šķēle un Gusts, savukārt Valdis Valters kā pirmajiem uzticējās: Zaķim, Gulbim, Jeromanovam, Koļesņikovam un Šeleteko.

Pirmajā ceturksnī krietni veiksmīgāk darbojās laukuma saimnieki, kuri rezultatīvā desmitminūtē „vefiņu” pārspēja ar 32:21. Otrajā ceturtdaļā „Barons/LMT” komandas spēlē nekas būtiski nemainījās un tie turpināja diktēt noteikumus laukumā. Komandām dodoties atpūtā rezultāts bija 60:36 „baronu” labā.

Pēc pirmā puslaika rezultatīvākie spēlētāji savās komandās bija Armands Šķēle un Māris Gulbis, kuri attiecīgi guva 11 un 10 punktus.

Trešajā ceturtdaļā aizritēja līdzīga cīņa, kuru ar 3 punktiem, 27:24 uzvarēja „Vefieši”. Rezultāts pēc aizvadītām 30 minūtēm bija 84:63. Pēdējā no 4 desmit minūtēm šajā mačā bija vairs tikai formalitāte, jo uzvarētājs jau bija zināms. Vienīgais kas šajā spēlē vēl mainījās bija rezultāts un spēlētāju individuālie statistikas rādītāji. Galarezultātā „Barons/LMT” izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 102:83. Līdz ar šo panākumu „baroni” nodrošināja sev vietu LBL finālā.

“Barons/LMT” – “VEF Rīga” 102:83 (32:21, 28:15, 24:27, 18:20)

Viens no “Barons/LMT” komandas uzvaras “pamatakmeņiem” bija vienības veiksmīgā cīņa zem groziem, (atlēkušajām bumbām). Kamēr laukuma saimnieki savāca 40 bumbas, tai pat laikā „VEF Rīga” iespēja teju vai uz pusi mazāk -21. Tāpat arī visos pārējos spēles elementos mazliet pārāki bija „Barons/LMT” basketbolisti.

Uzvarētājiem 26 punktus guva komandas kapteinis Armands Šķēle. Ar 17 „acīm” atzīmējās Kaspars Bērziņš, bet 13 J. P. Batista. Zaudētājiem ar 19 punktiem izcēlās Maksims Šeleteko, bet 16 punkti Mārim Gulbim.

Sērijā līdz 3 uzvarām „Barons/LMT” bija pārāki ar 3:0. Pirmajā mačā „baroni” triumfēja ar 92:70, bet otrajā ar 92:87.