Piektdiena, 20.Septembris 2024. » Vārdadienas svin: Marianna, Ginters, Guntra;

"Ventspils" uzvar un saglabā intrigu

Gatis Kreceris, 07.05.2008. 22:47

Trešdien Latvijas Basketbola līgas pusfināla spēlē pie pirmā panākuma tika BK “Ventspils” basketbolisti, kuri spēlējot savā laukumā ar 70:68 pārspēja “ASK Rīga” vienību. Sērijā līdz 3 uzvarām ar 2:1 vadībā atrodas „armijnieki”.
Maču veiksmīgāk iesāka laukuma saimnieki, taču desmitminūtes otrajā pusē jau labāk darbojās „armijnieki”, kuri līdz ar to šīs 10 minūtes uzvarēja ar 22:18. Tāpat kā pirmajā ceturtdaļā arī otrajā turpinājās līdzvērtīga cīņa. Kurzemnieku rindās ne tikai uzbrukumā, bet arī aizsardzībā meistarīgi spēlēja Džastins Lavs, kurš pirmajā puslaikā bija savas komandas rezultatīvākais spēlētājs ar 11 punktiem. „ASK Rīga” sastāvā pirmajās 20 minūtēs pa 8 punktiem bija guvuši A. J. Bramlets un Sandis Valters. Rezultāts pēc pirmā puslaika bija 39:37 „Ventspils” labā.

Līdzīgā stilā kā tas bija pirmajā puslaikā aizritēja arī trešā ceturtdaļa. Trešajā desmitminūtē abas komandas apmainījās ar 18 gūtajiem punktiem un pēc nospēlētām 30 minūtēm tas pats 2 punktu pārsvars 57:55 piederēja „Ventiņiem”. Izšķirošajā ceturtdaļā spēlē ritēja punkts punktā un vairāk kārt mainījās vadība. Tuvojoties ceturtdaļas izskaņai spriedze pieauga gan laukumā, gan ārpus tā. Mača galotnē kurzemniekiem līdera lomu uzņēmās Džastins Lavs, kurš savu komandu nepievīla. Nepilnas 6 sekundes līdz spēles beigām laukuma saimniekiem bija 2 punktu pārsvars, taču pēdējais vārds piederēja Latvijas čempioniem. Kā jau to varēja gaidīt pēdējais metiens tika uzticēts Kērtisam Miledžam, bet par laimi „Ventiņiem” Miledža mestais „trejacis” lidoja grozam secen un līdz ar to kurzemnieki svinēja uzvaru ar 70:68, kā arī pagarināja sēriju vismaz vēl par vienu spēli.

BK „Ventspils” – „ASK Rīga” 70:68 (18:22, 21:15, 18:18, 13:13)

Kā jau tas šajā sērijā ierasts abas komandas salīdzinoši slikti izpilda soda metienus. „ASK Rīga” 16/24, 66%, bet „Ventspils” 21/31, 67%.

Uzvarētāju rindās ar 24 punktiem un 8 atlēkušajām bumbām izcēlās Džastins Lavs, bet 11 punktus guva Uvis Helmanis. „ASK Rīga” labā 15 punktus guva komandas kapteinis Sandis Valters, bet A. J. Bramlets 14.

Sērijā līdz 3 uzvarām ar 2:1 vadībā atrodas „armijnieki”. Nākamo spēli abas komandas aizvadīs 9. maijā, plkst. 20:00 „ASK Rīga” komandas laukumā „Arēnā Rīga”.