Finālā spēlēs "ASK Rīga" pret "Barons/LMT"

Gatis Kreceris, 09.05.2008. 22:24 | komentāri (1)

Piektdien Latvijas Basketbola līgas finālā iekļuva „ASK Rīga” basketbolisti, kuri ceturtajā pusfināla spēlē ar 78:74 uzveica BK „Ventspils” vienību. Uzvaru sērijā „armijnieki” izcīnīja ar 3:1 un finālā tie tiksies ar citu Rīgas komandu „Barons/LMT”.

„ASK Rīga” starta pieciniekā devās: Valters, Jahovičs, Pavičs, Grafs un Miledžs, savukārt “Ventspils” spēli sāka ar: Vītolu, Lavu, Maknamaru, Akingbalu un Helamni.

Pirmajā desmitminūtē bija neliels kurzemnieku pārsvars un pēc aizvadītām 10 minūtēm rezultāts bija 29:21. Otrajā ceturtdaļā spēles grožus savās rokās ņēma „armijnieki”, kuri pēc pirmā puslaika atradās vadībā ar 45:40.

Pēc pirmā puslaika rezultatīvākie spēlētāji savās komandās bija Smiļjans Pavičs un Džerijs Maknāmara, kuri attiecīgi guva 14 un 10 punktus.

Trešajā ceturksnī cīņa ritēja līdzīgi un izšķirošie notikumi tika atlikti uz ceturto desmitminūti. Pēc aizvadītām 30 minūtēm „ASK Rīga” atradās vadībā ar minimālu pārsvaru 58:57. Kā jau to varēja gaidīt arī pēdējā no 4 ceturtdaļām spēle ritēja punkts punktā. Mača galotnē meistarīgāk nospēlēja laukuma saimnieki, kuri līdz ar to svinēja uzvaru ar 78:74.

„ASK Rīga” – BK „Ventspils” 78:74 (21:29, 24:11, 13:17, 20:17)

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais spēlētājs ar 18 punktiem bija Smiļjans Pavičs, bet Andrjus Mažutis atzīmējās ar 12 punktiem. Ventspilnieku sastāvā 19 punktus guva Džerijs Maknāmara, savukārt Džastins Lavs izcēlās ar 13 punktiem.

„ASK Rīga” sērijā uzvarēja ar 3:1. Pirmajā mačā Latvijas čempioni uzvarēja ar 91:77, otrajā ar 71:69, bet trešajā mačā kurzemnieki bija pārāki ar 70:68.

„ASK Rīga” komanda finālā tiksies ar „Barons/LMT”, savukārt par bronzas medaļām cīnīsies „VEF Rīga” un BK „Ventspils”.