Bronzas pirmajā cīņā uzvar "Ventspils"

Gatis Kreceris, 13.05.2008. 20:27

Otrdien pirmo cīņu par bronzas godalgām Latvijas Basketbola līgā aizvadīja BK „Ventspils” un „VEF Rīga” basketbolisti. Pārliecinošu uzvaru ar 91:64 savā laukumā izcīnīja ventspilnieki, kuri līdz ar to sērijā līdz 3 uzvarām ir izvirzījušies vadībā ar 1:0.
Mača pirmajā desmitminūtē neliels pārsvars piederēja laukuma saimniekiem 22:16. Savukārt otrajā ceturksnī „Vefiņš” pamazām pievilka, līdz panāca izlīdzinājumu 31:31, taču pašā puslaika galotnē meistarīgāki bija „Ventspils” basketbolisti, kuri puslaiku noslēdza ar +4, 35:31.

Pēc aizvadītām 20 minūtēm rezultatīvākie spēlētāji savās komandās bija Akinlolu Akingbala un Edgars Jeromanovs, kuri attiecīgi guva 10 un 12 punktus.

Otrajā puslaikā „Ventiņi” palielināja savus apgriezienus uzbrukumā, kā rezultātā 3. ceturtdaļu laukuma saimnieki uzvarēja ar 26:16. Rezultāts pēc nospēlētām 30 minūtēm bija 61:47.

Izšķirošajā desmitminūtē nekas būtiski nemainījās. Laukuma saimnieki turpināja iesākto un pārliecinoši devās pretī pirmajai uzvarai sērijā par bronzas godalgām. Spēles beigu rezultāts 91:64.

Uzvarētāji bija pārāki visos spēles elementos, īpaši cīņā par atlēkušajām bumbā. Kamēr „Ventspils” savāca 46 bumbas, tikmēr „VEF Rīga” par 20 mazāk – 26.

BK „Ventspils” – „VEF Rīga” 91:64 (22:16, 13:15, 26:16, 30:17)

Uzvarētājiem ar „double double” izcēlās Džastins Lavs, 21 punkts un 12 atlēkušās bumbas. Akinlolu Akingbala 16 punkti, bet Pāvelam Veselovam 13. Zaudētājiem 18 punktus guva Edgars Jeromanovs, bet 14 punkti Māra Gulbja kontā.

Nākamo spēli abas komandas aizvadīs 15. maijā „VEF Rīga” laukumā, Olimpiskajā Sporta centrā plkst. 19:30.

Sērija par bronzas medaļām rit līdz vienas komandas 3 uzvarām.